K1 Florbal Židenice - TJ Znojmo LAUFEN CZ 7:2 (2:1, 3:0, 2:1)

Branky: 6. Žampachová, 13. K. Jahodová, 16. a 45. Drápalová, 27. Fuchsová, 28. M. Jahodová, 38. Janečková - 12. Smutná, 38. Bartušková
Vyloučení: 0-0
Zásahy brankářek
: Večeřová 11 - Krulová 26
Diváků: 83

Dračice v základní skupině Poháru Českého florbalu vybojovaly druhé místo, los jim do druhého kola přisoudil Znojmo. Soupeř z první ligy má v této sezoně dobrou formu a Židenice tak měly před sebou velkou výzvu. Oba týmy se od úvodního hvizdu snažily hrát aktivně a dostávaly se do zajímavých příležitostí. Skóre otevřela v 6. minutě z předbrankového prostoru Zuzana Žampachová, která těžila z dobré práce kolegyně z útoku Markové. Znojmu se ale záhy podařilo vyrovnat. Cihlářová šikovně přiťukla míček Židenicím velmi dobře známé Evě Smutné a kapitánka hostí se nemýlila. Vyrovnaný stav ale trval pouhou minutu a půl. Po krásné kombinaci na trase Sedláčková - Žampachová - Drápalová - Klára Jahodová se poslední jmenovaná trefila jednoruč do prázdné branky a vrátila Židenicím vedení. Ve druhé třetině Dračice spustily ofenzivní smršť. Vysoko soupeřky presovaly, vybojovaly spoustu míčků a vypracovaly si několik brankových příležitostí. A hned tři z nich proměnily. Po přihrávce Žampachové se chladnokrevně prosadila kapitánka Drápalová. Na 4:1 zvyšovala s notnou dávkou štěstí Fuchsová a pátý gól do sítě Znojma přidala po další nezištné přihrávce Drápalové Monika Jahodová. Ženy udávaly tempo hry i přesto, že se herní projev Znojma ve třetí části výrazně zlepšil. V 38. minutě vzala míček na své polovině Natálie Janečková, která utekla až k brance hostí a hezkou individuální akci s přehledem zakončila přesnou střelou. Hostům se podařilo snížit, definitivní tečku však přidala kapitánka Drápalová, která lehce tečovala pokus Moniky Jahodové. Znojmo v utkání podalo sympatický výkon, na Dračice to ale nestačilo. Po výhře 7:2 tak postupují do osmifinále poháru, ve kterém na domácí půdě přivítají loňského mistra ligy - FBC Ostrava.

Hodnocení - trenér Jiří Starý

"Vzhledem k tomu, že pohár pro nás není hlavní prioritou, tak jsme v tomto zápase chtěli vyzkoušet pár herních věcí. Zápas byl částečně ovlivněn i tím, že se hrálo ve všední den večer a chvíli nám trvalo než jsme se dostali do potřebného tempa. Jinak toto utkání hodnotím pozitivně, celkově velmi dobře zvládnuté a většinou pod naší kontrolou. Jediným negativem zápasu je zranění Verči Králové, ale naštěstí to nevypadá na nic vážnějšího. Za výhru a postup do dalšího kola jsme rádi, zápas proti aktuálnímu mistrovi FBC Ostrava bude další skvělá zkušenost."

K1 Florbal Židenice - FBC Dobruška 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky: 42. Muselíková, 51. Janečková - 16. Balková
Vyloučení: 1-0; Využití: 0-0
: Večeřová 32 - Špačková 30
Diváků: 96

Ještě těžší zkoušku ženy podstoupily v neděli. Do Brna totiž přijela Dobruška, která v dosavadním průběhu sezony neztratila ani bod a stoprocentní je také v poháru. Hosté o den dříve vyhráli i na půdě Hattricku, v poháru navíc Židenice porazili poněkud překvapivě 5:2. Duel tak neměl jasného favorita. Dobruška na brněnském výjezdu navíc mohla počítat s duem posil z extraligového Chodova, reprezentantka Marie Havlíčková a Natálie Balková mají totiž zařízen střídavý start. Židenice do zápasu vlétly a byly aktivnějším celkem. Přibližně v polovině první třetiny se ale obraz hry otočil a více hrozila Dobruška, která několikrát zaměstnala brankářku Večeřovou. Ta kapitulovala poprvé v 16. minutě. Židenické hráčky byly před brankou nedůrazné a zmíněná Balková z bezprostřední blízkosti dala první branku zápasu. Hrál se bojovný florbal v zajímavém tempu, oba celky si vypracovaly velké množství šancí, ale obě brankářky doslova excelovaly. Večeřová i Špačková se doslova předháněly v povedených zákrocích. Důležitý moment nastal ve 29. minutě. Rozhodčí totiž nařídili samostatný nájezd, kterého se chopila Havlíčková. Členka reprezentačního kádru si však vylámala zuby na Večeřové a skóre zůstalo stejné. I po druhé siréně se tak do šaten odešlo za stavu 0:1. Dračice byly aktivní a chtěly s nepříznivým výsledkem něco udělat. Naštěstí se to povedlo hned na začátku třetí části. Veronika Muselíková se s tím nepárala a povedenou střelou vyrovnala. Židenice byly po stažení na dvě lajny lepším celkem a šly za vítězstvím. Ještě blíž třem bodům se dostaly v 51. minutě, Natálie Janečková totiž po pěkném úniku Michaely Sabolové otočila skóre a poslala domácí poprvé do vedení. Dobruška se snažila vyrovnat, aktivně napadala a střílela ze všech pozic, ale Večeřová byla v tomto zápase bezchybná. Domácí brankářka byla největší oporou týmu a dovedla Židenice k těsnému vítězství 2:1.

"V nedělním zápase jsme narazili na Dobrušku která nás porazila v základní skupině poháru a bylo nám jasné, že nepůjde o nic jednoduchého. Jednalo se o velmi vyrovnaný zápas, kdy jsme museli předvést opravdu co nejlepší výkon. Bohužel se nám většinu zápasu nedařilo vytvářet jasné šance nebo naše střely pochytala gólmanka soupeře. Je nutné ovšem říct, že jsme i Dobrušce nabídli dost příležitostí ke skórování, v těchto momentech nás ale zase podržela Ája Večeřová v naší brance. Celkově šlo o těžký zápas, velice pozitivně hodnotím, že jsme i přes nepříznivý vývoj utkání dokázali hrát trpělivě naši hru a nakonec jsme jej překlopili na naši stranu."

Dračice jsou tak po čtyřech prvoligových zápasech stále stoprocentní. Zvládly i těžký a špatně se vyvíjející zápas s Dobruškou a vyhrály tak poosmé v řadě za sebou! Další utkání odehrají 15. a 16. října, kdy nastoupí proti Havířovu a Třinci.