K1 Florbal Židenice - IBK Hradec Králové 11:3 (3:1, 6:0, 2:2)

Branky: 1. Králová, 12. a 38. Marková, 14. a 22. Bílá, 23. Zimolová, 26. Fuchsová, 28. Sedláčková, 32. Klvačová, 51. Vokálová, 52. Drápalová - 8. Zeiplová, 41. Čečotková, 55. Kozlová
Vyloučení:
2 - 4; Využití: 1 - 1
Zásahy brankářek:
 Kratochvílová 8 - Žídková 26
Diváků: 62

V sobotu první zápas osmifinále mezi K1 Florbal Židenice a IBK Hradec Králové hostila STAREZ ARENA VODOVA. Ženy tedy vstupovaly do zápasu s výhodou domácího prostředí. Z obou týmů šla cítit mírná nervozita. Tu z domácích oklepala Králová, která se stala první střelkyní tohoto zápasu, dostala tak svůj tým do vedení. Chvíli na to přišla příležitost k vyrovnání pro hostí. Byla totiž vyloučena domácí hráčka Monika Zimolová. Tým s 93% úspěšností v oslabení dvě minuty v početní nevýhodě zvládl a mohl tak znovu rozjet útok na hostující brankářku. Jenže místo toho přišlo vyrovnání ze strany soupeře. Zapomenutá Zeiplová před bránou domácích dostala míček za záda Kratochvílové a srovnala stav utkání na 1:1. Dlouho už ale Židenice svému soupeři nic nedovolily. Poté co přidaly ještě 6 branek, následovala hra 5 na 3 po vyloučení hradecké Stehlíkové a Drahokoupilové. Jen pár vteřin na to Židenice tuto výhodu proměnily. S koncem druhé třetiny odcházela na trestnou lavici opět domácí Zimolová. Hosté si v šatně mohli připravit přesilovou hru. Připravili a využili. Do konce utkání se již skóre pouze korigovalo na konečných 11:3. Ani dvě trestná střílení, která byla nařízena proti domácím, by na stavu nic nezměnila. Každopádně brankářka Kratochvílová podržela svůj tým, když oba tyto nájezdy vychytala. Židenice tak získaly první bod a druhý den je čekala cesta do Hradce Králové, kde chtěly sérii ukončit.

Hodnocení trenérů a nejlepších hráček utkání:

Sestřih utkání:

IBK Hradec Králové - K1 Florbal Židenice 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)

Branky: 23. Drápalová, 25. a 59. Janečková, 50. Bílá, 57. Zimolová
Vyloučení: 1 - 2; Využití: 0 - 0
Zásahy brankářek: Kašparová 23 - Večeřová 17
Diváků: 48

V neděli se stejným soupeřem, ale na jiném místě. Ve sportovní hale ZŠ Kukleny se odehrál druhý zápas osmifinále. Zápas to byl oproti předchozímu dni diametrálně odlišný. Po první třetině se totiž odcházelo do šatny za stavu 0:0. Hradecké si hlídaly pečlivě obranu a to Židenicím činilo problémy. V přestávce mezi třetinami dostal hostující tým recept a ve druhé třetině se dvěma slepenými brankami dokázal dostat do vedení 2:0. V té stejné třetině dokázaly Židenice ubránit další oslabení a tak se šance na gól hradeckým více snižovala. V poslední třetině dokázaly Židenice ještě třikrát navýšit skóre a zároveň pomoct Večeřové k čistému kontu. Série tedy byla jednoznačně ukončena i přesto, že soupeřky Židenicím dokázaly působit v určitých fázích hry drobné potíže.

Hodnocení trenérky v záskoku Evy Filipové:

"Během víkendu byl jasný cíl odehrát sérii v co nejkratším možném čase, což se vydařilo. I když výsledky obou zápasů vypadají celkem jednoznačně, průběh nebyl tak hladký, jak by se mohlo zdát. Obecně nás nejvíce trápil soupeřův předbrankový prostor, který byl velmi dobře zaplněný a nedostaly jsme tam moc prostoru na hru. Dále nás soupeř potrápil svým napadáním, což nám znemožňovalo klidnou rozehrávku a kombinační hru dopředu. Na holkách byla znát snaha a tah na branku, což se příjemně odrazilo ve skóre celého víkendu. Jako pozitivum hodnotíme, že většinu připomínek jsme dokázaly rychle přenést do hry. V obou případech se jednalo o zápasy ve vyšším tempu a k vidění bylo spoustu osobních soubojů, kam jsme dokázaly přistoupit zodpovědně a s tvrdým nasazením."

Ženy si těmito výsledky zajistily postup do čtvrtfinále play-off první ligy žen a další zápasy je čekají hned příští víkend 18. a 19. března. Hrát se opět začne na domácí půdě. Soupeře se dozvíme ve středu, podle rozhodujícího utkání mezi TJ Znojmo LAUFEN CZ a Aligators Šitbořice.