K1 Florbal Židenice - KM automatik FBK Jičín 5:6 (1:1, 1:2, 3:3)

Branky: 3. a 54. Bílá, 25. a 58. Valehrachová, 51. Fuchsová - 9., 52. a 55. Bachmaierová, 24. Kuchařová, 40. Kacelová, 44. Syslová

Vyloučení: 1-1; Využití: 0-0

Zásahy brankářek: Kratochvílová 17 - Vokatá 11, Hachová 1

Poslední zápas Extraligy žen už byl jen formalitou. I přesto si tento nedělní duel nenechalo ujít poměrně velké množství fanoušků. Ti možná doufali, že by Židenice před začátkem play-down mohly prolomit sérii bídných výsledků v letošním roce. Jičín rovněž míří do vyřazovacích bojů a tak se očekával vyrovnaný zápas. Úvod utkání vyšel domácím skvěle, když se zásluhou Petry Bílé ujaly vedení. Otevřít skóre zápasu se Dračicím podařilo naposledy v zápase s Bulldogs před Vánoci. Pocit sebevědomí po vstřelené brance byl patrný. Bohužel ale v 9. minutě zaúřadovala nejlepší hráčka hostů Bachmaierová. Ta prostřelila Kratochvílovou, která dostala v tomto zápase přednost v brankovišti. Vyrovnávací branka opět podkopala sebevědomí domácích hráček a Jičín převzal otěže zápasu a střeleckou aktivitu. Oba týmy měly v první třetině po faulech příležitosti v podobě samostatného nájezdu, nicméně exekutorky selhaly.

Hned v úvodu druhé třetiny přehnala útočnou snahu Sedláčková a musela přijmout vyloučení na 2 minuty za hrubost. Toto oslabení domácí hráčky přestály, nicméně stále rozhozenou obranu nakonec dokázala překonat už v plném počtu Kuchařová. Na tuto změnu skóre naštěstí Židenice rychle zareagovaly. Martina Valehrachová vystřelila z větší vzdálenosti a míček i s trochou štěstí našel cestu do brány. I v této třetině byl Jičín střelecky aktivnější, ale Kratochvílová držela naděje Židenic. Nutno dodat, že brankářka, která plní spíše roli týmové dvojky, musela řádně zamotat hlavu trenérům před blížícím se play-down, protože předvedla opravdu skvělý výkon. Bohužel ani její zákroky nakonec nestačily k udržení vyrovnaného skóre. Dračice nezvládly takticky závěr třetiny a Kacelová vrátila Jičínu vedení 7 vteřin před sirénou.

Hned v úvodu závěrečného dějství navíc Jičín navýšil své vedení zásluhou nečekaně a šťastné branky Syslové. Dvoubrankové vedení hostů začalo hatit plány Židenic na první letošní vítězství. Naštěstí nejlepší střelkyně týmu Viktorie Fuchsová odmítla předčasně kapitulovat a snížila. Následující okamžiky ale jasně ukázaly, jak důležité je mít v týmu rozdílové hráčky. Pokaždé, když se Dračice začaly dotahovat, vrátila Jičínu klid Kristýna Bachmaierová. Ta nejprve vystřelila Jičínu zpět dvougólové vedení na 3:5, a když po chvíli snížila svým druhým gólem židenická útočnice Bílá, tak i na 4:6. V závěrečném náporu Valehrachová propálila Vokatou svým druhým gólem. Víc už ale Dračice nestihly a zapsaly prohru 5:6.

Prohra sice bolí, nicméně Dračice předvedly poměrně povedený výkon. Nebýt Bachmaierové, která byla u 5 inkasovaných branek (3+2), mohl zápas dopadnout úplně jinak. Pozitivní byl také kvalitní výkon brankářky Kratochvílové. Play-down začíná už příští týden. První dva zápasy se odehrají na půdě Mladé Boleslavi. Dračice se budou rvát o první letošní výhru i zachování extraligové příslušnosti.

Autor: Ondřej Vývoda