FBS Olomouc - K1 Florbal Židenice 4:3pp (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)

Branky: 1. Hašová, 11. Ondáková, 28. Suchánková, 61. Barvíková - 28. Bílá PH, 38. Pravcová, 49. Urbášková

Vyloučení: 1-1

Využití: 0-1

Zásahy brankářek: Franková 24 - Večeřová 28

V sobotu ženy zavítaly na domácí půdu týmu FBS Olomouc. Ta v letošní sezóně předvádí kvalitní výkony, díky čemuž se drží ve středu tabulky, které zajišťuje play-off. V Olomouci dostala v bráně opět přednost juniorka Večeřová, která ale bohužel musela lovit míček z brány už po 52 vteřinách. Nedůrazný výhoz Jahodové totiž potrestala Hašová. V dalších minutách se Židenice snažily o vyrovnání. Aktivní celoplošný presing dělal domácím problémy, ale Židenice nebyly schopné vytvořené příležitosti využít. Naopak Olomouc v 11. minutě potrestala ztrátu ve středu hřiště, z dorážky se prosadila Ondáková, která gólově uzavřela první třetinu.

V druhé třetině ženy pokračovaly v aktivním napadání, což domácím značně znepříjemňovalo rozehrávku. Oba týmy si vytvářely brankové příležitosti, ale skóre se měnilo až v čase 27:05, kdy se střelou na vzdálenější tyč zapsala do střeleckých statistik Bílá. Olomouc si ale rychle vzala své dvougólové vedení zpět. Židenické obraně se nepodařilo zachytit náběh Suchánkové, která z bezprostřední blízkosti překonala Večeřovou. Zápas byl velice vyrovnaný. Židenice působily na hřišti aktivnějším dojmem, což bylo těsně před koncem druhé třetiny odměněno gólem Pravcové. Do závěrečné třetiny tak Olomouc vstupovala s jednogólovým náskokem. I závěrečná třetina korespondovala s celým utkáním a k vidění byla vyrovnaná hra obou týmů. Židenice ale stále bojovaly o dotažení výsledku, což nakonec zařídila aktuálně nejlepší střelkyně Židenic Urbášková. Zápas tak musel pokračovat prodloužením, které ale rychle ukončila Barvíková střelou z poloviny hřiště.

K1 Florbal Židenice - FBC ČPP OSTRAVA 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)

Branky: 20. Janečková, 23. Dernerová, 54. Urbášková - 11. Bačová PH, 20. Zagorska, 31., 43. a 57. Kotzurová, 60. Mlejnková PH

Vyloučení: 2-0

Využití: 0-2

Zásahy brankářek: Remešová 16 - Tomšová 16

Letošnímu ročníku Extraligy žen vládnou ženy z Ostravy, oba tamější celky zatím kráčí soutěží neporaženy. Na Židenice tentokrát čekala výzva v podobě zápasu s FBC ČPP OSTRAVA. Slezský tým disponuje řadou reprezentačních hráček, které představují neustálou hrozbu pro soupeřovu obranu. Nicméně Dračicím se dařilo při početně vyrovnané hře odolávat více než polovinu první třetiny. Skóre se měnilo až v přesilové hře, kdy se prosadila Bačová. Bylo zřejmé, že trenéři kvalitně připravili tým na hru Ostravy, protože při hře 5 na 5 se Ostravě dlouho nedařilo skórovat. Druhý gól padl až těsně před koncem třetiny, kdy zvýšila Zagórská, ale díky střele Natálie Janečkové byl rozdíl před přestávkou pouze jednogólový.

V druhé třetině byly ženy pravděpodobně povzbuzeny gólem ze závěru třetiny, protože se osmělily k útočným výpadům. To přineslo ovoce v podobě gólu Dernerové, která se tento víkend již vrátila do sestavy. Po této brance se vše vrátilo do kolejí z první třetiny a Ostrava opět udolávala židenickou obranu, která ale byla pevná. Ostravě vrátila vedení až Kotzurová, když se prosadila v čase 30:47. Dračice si byly vědomy, kdo proti nim stojí, a tak pečlivě bránily a čekaly na možné protiútoky. Tu a tam se nějaký objevil, ale branky v druhé třetině jsme už neviděli.

Hned v úvodu třetí třetiny navýšila skóre opět Kotzurová a Ostrava tak odskočila Židenicím o dvě branky. Dračice ale nechtěly body nechat soupeři lacině a nadále se z protiútoků snažily o vyrovnání. V 54. minutě si po spálené šanci spravila chuť Urbášková, která snížila na 3:4. Dračice to pak dlouho zkoušely bez brankáře, ale početní výhoda nepřinesla tížené vyrovnání. Naopak do prázdné brány se postupně trefily Kotzurová a v přesilovce překonala Remešovou Mlejnková. Židenice sice potrápily favorita, který se ale nakonec díky zisku bodů vyhoupl do čela ligové tabulky.