K1 Florbal Židenice - Sklo Bohemia Světlá n/S 9:0 (2:0, 2:0, 5:0)

Branky: 5. Staňková, 9. a 59. Sabolová, 23. a 26. Šulová, 43. Klusáková, 45. Cihlářová, 47. Puldová, 55. Straková

Vyloučení: 1-0

Využití: 0-0

Zásahy brankářek: Večeřová 19 - Vančurová 34

Počet diváků: 33

Los 1. ligy juniorek přidělil Židenicím v prvním domácím zápase nováčka soutěže. Světlá nad Sázavou v prvních utkáních nevybojovala ani bod, a do Brna tak cestovala v roli outsidera. Utkání začalo v poměrně nervózním duchu. Oběma týmům se lepily nepřesnosti na florbalky a příliš mnoho šancí k vidění nebylo. Z nervózního začátku vysvobodila domácí tým Šárka Staňková, která proměnila přiťuknutí Havířové a poslala Židenice do vedení. O pár minut později zvýšila na 2:0 Michaela Sabolová. Hra se po gólech vyrovnala a do šatny se odcházelo za stavu 2:0. I start do druhé třetiny vyšel lépe domácím, ve 23. a 26. minutě se prosadila Klára Šulová. Dračice se dostaly do čtyřbrankového vedení a hra začala být znovu ospalá. Hostující hráčky se snažily hrát aktivně, vypracovaly si i pěkné šance, ale nebyly efektivní v zakončení. Domácí tým mohl děkovat brankářce Večeřové, která několikrát svůj tým podržela. Definitivně domácí hráčky odskočily ve třetí třetině, postupně se do sítě Světlé trefily Klusáková, Cihlářová, Puldová, Straková a druhou branku v zápase přidala Sabolová. Židenice tak ve 3. kole nezaváhaly a nováčka ze Světlé nad Sázavou porazily vysoko 9:0. "I přes jednoznačné vítězství nebyl výkon vůbec optimální. Hře chyběl zápal, energie, drajv, holkám se moc nechtělo a hlavně je tento zápas vůbec nebavil. Samozřejmě s respektem k soupeřkám. Celkově to bylo ospalé a rozhárané. Na druhou stranu ale musím pozitivně hodnotit nulu vzadu, střeleckou úspěšnost a ubráněná oslabení," řekl k výkonu trenér Zdeněk Frank.

K1 Florbal Židenice - FbŠ Bohemians 5:6 po nájezdech (2:1, 1:2, 2:2, 0:0, 0:1)

Branky: 3. Sabolová, 12. Fuchsová, 38. Kotačková, 49. Žampachová, 52. Puldová - 20. Kočvarová, 28. a 50. Faltová, 31. Mandíková, 41. Bímová, 66. Luklynska (rozhodující nájezd)

Vyloučení: 5-2

Využití: 0-1

Zásahy brankářek: Večeřová 12 - Urbanová 12

Počet diváků: 63

V neděli čekal na domácí tým těžký oříšek, do Brna totiž zavítala pražská Bohemka. Hostující tým byl od úvodu individuálně zdatnější a nebezpečnější na útočné polovině, zároveň nedal domácím hráčkám příliš prostoru díky velmi tvrdé hře. Oslabený domácí celek se ale soupeřek nezalekl a hned ve 3. minutě otevřel díky Michaele Sabolové skóre. Židenice se dostaly na koně a dokonce zvýšily na 2:0, prosadila se Viktorie Fuchsová. Klokanky ve zbytku třetiny obléhaly domácí svatyni, ale snížit brankové manko se jim povedlo až gólem do šatny, který si ve 20. minutě připsala Kočvarová. Ve druhé třetině Bohemians nejenže vyrovnali, ale také obrátili výsledek ve svůj prospěch. Nela Kotačková sice v 38. minutě vyrovnala na 3:3, ale pouhou minutu po zahájení třetího dějství vrátila vedení na stranu hostí Bímová. Židenice se po ospalé druhé třetině snažily, hrály aktivněji a začaly si vytvářet nadějné šance. Ve 49. minutě se aktivně hrající Žampachové podařilo vyrovnat, ale o chvíli později vedli opět hosté. Třetí třetina se nesla v duchu velmi důrazného florbalu, někdy možná až za hranou pravidel. Domácí se snažili s utkáním něco udělat a kýžené vyrovnávací trefy se přece jen dočkaly. Dalekonosnou střelou z poloviny hřiště překvapila hostující gólmanku obránkyně Radka Puldová. Zápas tak došel až do prodloužení, ale v tom 63 diváků další zásah nevidělo. Rozuzlení přinesly až nájezdy, ve kterých byly úspěšnější Klokanky, které si připsaly druhý bod v zápase. "Diametrálně odlišný zápas i výkon. Holky se poučily a hrály zodpovědně. Bohužel příliš tvrdá až zákeřná hra soupeřek, která jim celý zápas byla promíjena, nám vůbec neseděla. Emoce vládly a florbal vystřídala holomajzna, boření a boj. Nespravedlivá a velmi přísná vyloučení nám taky moc nepomohla. Svým způsobem by se plichta mohla zdát spravedlivá, ale z našeho pohledu.... Samozřejmě dát o gól víc.... A následné nájezdy jsou už vabank. Logicky nás ztráta bodů mrzí, ale i takovéto zápasy jsou pro holky důležité vzhledem k jejich hernímu a psychickému vývoji," prohlásil k velice zajímavému zápasu kouč Zdeněk Frank.

Další utkání odehrají juniorky 17. a 18. října, v Praze se utkají s Tatranem Střešovice a BLACK ANGELS.