K1 Florbal Židenice - Panthers Praha 6:8 (1:2, 3:3, 2:3)

Branky: 8. Muselíková, 24. Fuchsová, 38. (TS) a 46. Janečková, 40. M. Jahodová, 48. Sedláčková - 5. Zabavská, 20. Florianová, 30., 31. a 44. Nováková, 35. Žbánková, 52. Zelingerová, 56. Faltusová

Vyloučení: 0-0

Zásahy brankářek: Kratochvílová 23 - Horňáková 25

Letošní sezóna je pro hráčky fyzicky velmi náročná. Kvůli blížícímu se mistrovsví světa jsou zápasy naplánovány v rychlém sledu. Covidová situace a nabitý program se projevují na častých výpadcích hráček ze základní sestavy. I z toho důvodu Dračice nastoupily do zápasu s Panthers Praha pouze s dvěma kompletními pětkami. Přesto do něj vstoupily aktivně a i přes početní nevýhodu byly pražskému týmu vyrovnaným soupeřem. V brance Židenic tentokrát nastoupila Anna Kratochvílová, která hned v úvodu ukázala několik kvalitních zákroků. Ani ona však nedokázala zabránit prvnímu gólu zápasu po střele Zabavské. Po třech minutách ale bylo srovnáno. Jitka Drápalová ukázala své zkušenosti, když se neunáhlila se střelou a naservírovala gól Veronice Muselíkové. V následujících minutách se dařilo spíše brankářkám než útočícím hráčkám. V první třetině bylo na obou stranách slyšet zvonění brankových konstrukcí a skóre se změnilo pouze jednou. Deset vteřin před přestávkou nahodila míček Floriánová z půlky hřiště. Její pokus i s velkou kopou štěstí skončil za zády Kratochvílové, která měla zcela zakrytý výhled.

Hned v úvodu druhé třetiny se Dračicím podařilo podruhé v zápase dotáhnout na soupeře. Viktorie Fuchsová opět ukázala, proč vládne židenickým střelcům. Mladá židenická útočnice si sebevědomě seběhla ze strany hřiště a střelou pod víko nedala Horňákové šanci. Pak ale přišel útlum ze strany domácích, což hostující hráčky nekompromisně trestaly. Během jediného střídání se hned dvakrát prosadila Nováková. Černou židenickou pětiminutovku podtrhla Žbánková, když svou skrytou střelou navýšila na 2:5. Po této brance se Dračice opět začaly dostávat do hry a vytvářet si šance. Jedna z těchto příležitostí byla přerušena jen za cenu faulu. Rozhodčí neváhali odpískat trestné střílení. Exekuce se ujala Natálie Janečková, která si rozhýbala Horňákovou a poslala míček do sítě. Tato trefa dodala týmu energii. Nově nabyté sebevědomí bylo na hřišti cítit. Bylo k vidění několik nadějných akcí z nichž se jedna ukázala jako gólová. V poslední minutě druhé třetiny se ze středu hřiště střelou z první prosadila Monika Jahodová, která snížila na rozdíl jediné branky.

Závěrečná třetina bohužel nezačala šťastně. Nováková zůstala úplně osamocena v brankovišti a po přesné nahrávce Zelingerové přidala svůj třetí zásah v zápase. Brněnské hráčky ale ukázaly dračí houževnatost a opět se pustily do útoku. V 46. minutě se podruhé v zápase prosadila Janečková. Perfektní napadání celé lajny vedlo k získání míčku a nabídku Indrové nemohla Janečková odmítnout. Tlak a trochu štěstí vedlo k vyrovnání v 48. minutě, kdy rozhodčí odpískali druhé trestné střílení. Tentokrát se ho ujala Markéta Sedláčková, která předvedla svou pověstnou otočku a opět byla úspěšná. Bohužel to byl ve středu poslední gól v brance Horňákové. Naopak soupeři se podařilo ovládnout zápas dvěma trefami Zelingerové a Faltusové.

Zlepšený výkon v tomto zápase je příslibem lepších zítřků. Reprezentační přestávka dává možnost doléčit zranění, dopřát odpočinek nejvytíženějším hráčkám a dopilovat herní nedostatky. Další boj čeká ženy až 11. prosince proti Tatranu Střešovice.

Autor: Ondřej Vývoda