K1 Florbal Židenice - Orel Rtyně v Podkrkonoší 7:2 (4:0, 2:2, 1:0)

Branky: 1. M. Jahodová, 4. Bílá, 14. Sedláčková, 16. a 38. Drápalová, 37. Sabolová, 59. Janečková - 35. Šrámková, 39. Svatoňová
Vyloučení: 2-1; Využití: 0-0
Zásahy brankářek
: Večeřová 12 - Rubešová 29
Diváků: 28

V neděli se na STAREZ ARÉNA VODOVA uskutečnila dohrávka 4. kola 1. ligy žen. Do Brna přijel Orel Rtyně v Podkrkonoší. Židenice do zápasu vlétly ve velkém stylu a už v 16 sekundě vedly. Tradiční akci sester Jahodových zpoza branky přesně zakončila Monika, která otevřela skóre. Už o tři minuty později vedly 2:0, prosadil se navrátilec do sestavy Petra Bílá. První třetina Dračicím celkově vyšla na výbornou. Na 3:0 zvyšovala ve 14. minutě Markéta Sedláčková. Po ztrátě míčku soupeřek jej převzala na vlastní polovině, nastartovala dynamo, proběhla celé hřiště a podél brankářky přesně zakončila. Do prázdné branky zakončovala v 18. minutě kapitánka Jitka Drápalová, kterou perfektně našla z rohu hřiště Klára Jahodová. Další trefa přišla až o 20 minut později, tentokrát snížila Rtyně, pěknou akci zakončila do prázdné branky Šrámková. Michaela Sabolová a podruhé v zápase Jitka Drápalová však slepenými góly poslaly Židenice do velkého trháku. Obratem sice snížila Svatoňová, ale Rtyni se další branky přidat nepovedlo. Definitivní tečku přidala Natálie Janečková, která zvýšila na konečných 7:2. Židenice tak zapsaly třetí výhru v řadě a nadále dýchají na záda prvnímu Třinci.

Nejlepší hráčkou zápasu byla vyhlášena Markéta Sedláčková. A právě na ni bezprostředně po utkání čekalo jedno velké překvapení. Její dlouholetý partner a trenérský kolega Mojmír Pruch jí totiž před zraky obou týmů a diváků požádal o ruku! Markéta Mojmírovi řekla své ano, a tak se mohou těšit na novou společnou životní etapu! Florbal Židenice oběma židenickým srdcařům přeje všechno nejlepší do budoucího manželství!

HODNOCENÍ TRENÉRŮ A NEJLEPŠÍCH HRÁČEK ZÁPASU

SESTŘIH UTKÁNÍ

FOTOGRAFIE ZE ZÁPASU

Hned následující víkend ženy hrají další dvě utkání. Tentokrát se vydají na sever, kde se podruhé v krátkém čase utkají se Rtyní, v neděli pak nastoupí proti třetí Dobrušce. S ní se letos Dračice utkaly už dvakrát. Nejprve nezvládly úvodní zápas poháru a na soupeřky nestačily 2:5. Porážku Dobrušce oplatily v 5. kole 1. ligy, kdy v Brně na hale VUT zvítězily těsně 2:1. Podaří se jim přidat na své konto další dvě výhry?

ŽENY | 15. kolo 1. ligy žen (skupina Východ)

sobota 10. 12. 2022 v 18:00 vs. Orel Rtyně v Podkrkonoší; SH Orlovna Rtyně v Podkrkonoší