TJ Jablonné nad Orlicí – K1 Florbal Židenice 1:7 (0:1, 0:4, 1:2)

Branky: 45. Marková – 10., 33., 36. a 43. Straková, 25. Špičáková, 46. Filipová

Vyloučení: 0-2

Využití: 0-0

Zásahy brankářek: Dlouhá 25, Rundštuková 6 – Večeřová 39

Že se jednalo o první soutěžní zápas po dlouhé době bylo znát na obou stranách. Hráčky obou týmů působily nervózně, míček skákal na všechny strany a příliš šancí k vidění nebylo. Postupem času se zejména židenické hráčky začaly dostávat do zápasu a bylo jen otázkou času, kdy se dostanou do vedení. To přišlo v 10. minutě, kdy své střelecké galapředstavení odstartovala Kristýna Straková. Do konce první třetiny ale další branka nepadla. Druhé dějství už Dračicím vyšlo gólově lépe. V čase 24:17 zvýšila na 2:0 Iveta Špičáková. Neuběhla ani minuta a Židenice vedly o tři branky, premiérovou trefu v drese s drakem na hrudi zaznamenala Nela Kotačková. Ve zbývajících minutách se hostujícím hráčkám povedlo přidat další branky a obě se postarala kanonýrka Kristýna Straková, která ještě před koncem druhé třetiny završila hattrick. Utkání se bohužel hrálo bez diváků, kteří tak přišli o skvělý střelecký výkon Kristýny Strakové, která ve 43. minutě přidala svou čtvrtou trefu v zápase, a Židenice rázem vedly vysoko 6:0. Dvě minuty na to zaznamenaly čestný gólový úspěch i domácí hráčky, ve 45. minutě překazila Večeřové čisté konto Barbora Marková. Poslední slovo v utkání ale měly znovu Židenice, o necelou minutu později přidala sedmou branku v zápase Eva Filipová. Židenice se v zápase rozjížděly pomaleji, ale nakonec své soupeřky přehrály vysoko 7:1.

FBS Olomouc – K1 Florbal Židenice 7:5 (2:1, 0:2, 5:2)

Branky: 6. Pešavová, 15. Řeháková, 48. Kacelová, 48. a 49. Sigmundová, 58. Zmrzlá, 60. Vaculová – 11. a 24. Straková, 26. Špičáková, 45. Žampachová, 53. Kotačková

Vyloučení: 1-0

Využití: 0-1

Zásahy brankářek: Palásková 22 – Večeřová 37

Diváků: 23

I nedělní zápas se od úvodu nesl v nervózním duchu. Oběma týmům se nedařilo zkrotit míček a vypracovat si zajímavé šance. První vážnější situace hned skončila brankou, v 6. minutě překonala Večeřovou domácí Pešavová. Olomouc se z vedení neradovala dlouho, v 11. minutě totiž vyrovnala Kristýna Straková. Domácí byli střelecky aktivnější, a ještě do konce první třetiny vrátili vedení na svou stranu, tentokrát z hole Řehákové. Druhá třetina vyšla Dračicím náramně. Ve 24. minutě srovnala skóre ve střelecké formě hrající Kristýna Straková a o necelé dvě minuty později poslala Židenice využitou přesilovkou do vedení Iveta Špičáková. Židenické hráčky vstoupily dobře i do poslední fáze utkání, ve 45. minutě totiž díky brance Zuzany Žampachové odskočily na rozdíl dvou branek. Poté však přišel zkrat. Olomouc si vytvořila tlak, ze kterého v rozmezí pouhých dvou minut dokázala vstřelit 3 slepené branky. Hosté se ale nenechali rozladit a díky Nele Kotačkové vyrovnali na 5:5. To bylo bohužel ze židenické strany vše. Domácím hráčkám se do konce utkání podařilo ještě dvakrát skórovat a dovést utkání do vítězného konce. Olomouc nakonec ve vyrovnaném souboji porazila Židenice 7:5.

Komentář trenéra Zdeňka Franka: „Začátek sezóny, kdy konečně po dlouhé době holky naskočily do ostrých zápasů. Herně to vůbec nevypadalo špatně. Samozřejmě hrajete to, co vám soupeř dovolí. Absolvovali jsme dvě diametrálně odlišná utkání. V Jablonném jsme po rozpačitém začátku dominovali, v Olomouci jsme museli čelit dobře organizovanému a především nadšeně hrajícímu soupeři. Velmi pozitivně hodnotím ubráněná oslabení, využitou přesilovku a především střeleckou potenci. Bohužel se nám vymstila určitá nekoncentrovanost některých hráček, jejich zbrklost a z toho pramenící individuální chyby. Ale bez toho by to na druhou stranu byla hrozná nuda a ke sportu to patří. Takže celkově spokojenost.“

Juniorky odehrají další zápasy v sobotu 3. a neděli 4. října, kdy změří síly s týmy Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou a FbŠ Bohemians.