Florbalová akademie MB - K1 Florbal Židenice 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)

Branky: 3. a 28. Janatková, 25. a 50. Jirková - 8. a 53. Fuchsová, 8. Hrazdírová, 26. a 52. Perutková

Vyloučení: 1-0; Využití: 0-0

Zásahy brankářek: Malkusová 15 - Nováková 22

V sobotu v 16 hodin se juniorky představily na nové městské hale v Mladé Boleslavi proti místní Florbalové akademii. Že se nebude jednat o lehký zápas ukázala 3. minuta, kdy se poprvé prosadila talentovaná reprezentantka Karolína Janatková. Židenice úvodní gól utkání nerozladil, ba naopak. V osmé minutě v rozmezí 25 sekund vyrovnala Fuchsová a do vedení Židenice poslala svým prvním zásahem v 1. lize juniorek Viktorie Hrazdírová. Stejným výsledkem skončila i druhá část, jen v opačném gardu. Nejprve srovnala Marie Jirková, na kterou o minutu později zareagovala Kateřina Perutková, která vrátila vedení na stranu Židenic. O další dvě minuty později však Boleslav znovu vyrovnala díky Janatkové. Ve třetí třetině se tak začínalo odznova. Dračice hrály dobře a chtěly se znovu dostat do vedení, to ale odmítla Jirková, která prokázala, že má formu nejen v extraligovém áčku žen. Mladá Boleslav se tak deset minut před koncem základní hrací doby podruhé dostala do vedení. Jenže to se během pár minut rozplynulo. O pouhou minutu a půl později totiž druhou trefou v utkání vyrovnala Perutková a minutu na to otočila skóre Viktorie Fuchsová. Další branka už v utkání nepadla a Židenice tak na hřišti Mladé Boleslavi vybojovaly cenné tři body.

"Před zápasem jsme věděli, že jedeme na horkou půdu a bude to boj. Což se potvrdilo. Chvilku trvalo, než jsme se do toho dostali, ale s postupem času se naše hra zlepšovala. Bohužel jsme vlastními chybami dostali vždy domácí tým do zápasu. Nakonec se štěstí obrátilo k nám. Musím holky pochválit za bojovný a statečný výkon," okomentoval první duel kouč Zdeněk Frank.

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice - K1 Florbal Židenice 10:4 (3:3, 4:0, 3:1)

Branky: 1., 8., 21., 41. a 55. Zlatníková, 13. Balejová, 28., 30. (v PH) a 40. (v PH) Chaloupková, 44. Tlamsová - 11. Vokálová, 15., 18. (v PH) a 58. Fuchsová

Vyloučení: 3-3; Využití: 2-1

Zásahy brankářek: Černá 17 - Nováková 32

Trenér Zdeněk Frank bohužel do nedělního klání nemohl zařadit kvarteto dorostenek, které po sobotním zápase cestovaly zpět do Brna. Židenice nastoupily na dvě lajny a než se stihly rozkoukat, tak prohrávaly 2:0. Kateřina Vokálová sice snížila, ale Balejová záhy vrátila domácím dvoubrankové vedení. Jít do šaten s nepříznivým skórem se však nelíbilo Viktorii Fuchsové, která potvrdila vynikající střeleckou formu a dvěma góly srovnala. I ve druhé části se hrál vyrovnaný florbal, ale domácím jak se říká spadlo do kasy téměř všechno. Hattrick téměř ihned po nástupu na hřiště dokonala Zlatníková a čistý hattrick v rozmezí 12 minut předvedla Chaloupková. Židenice tak po gólově nezvládnuté druhé třetině prohrávaly o čtyři branky. A Startu se střelecky dařilo i ve třetí třetině, zejména Kristíně Zlatníkové, která v utkání zaznamenala úctyhodných 5 gólů. Viki Fuchsová sice třetím zásahem v utkání snížila, ale Židenice už se na více nezmohly. Ačkoli to konečné skóre příliš neukazuje, hrál se vyrovnaný zápas. V něm se ale střelecky lépe dařilo domácím hráčkám, které zvítězily vysoko 10:4.

S druhým zápasem už trenér Frank tak spokojený nebyl. "Z naší strany kromě první třetiny tristní výkon. Zradila nás koncovka a bohužel ani naše gólmanka neměla svůj den. Z toho pramenila obrovská frustrace. Byly tam samozřejmě i světlé okamžiky. Holky musím rozhodně pochválit za snahu hrát až do konce utkání i za nepříznivého stavu. A především mě těší, že si zachovaly dobrou náladu až do hořkého konce."

"Celkově mám z výjezdu rozporuplné pocity. V docela ideální sestavě dokážeme otočit zápas v Boleslavi, kde jsme předváděli bojovný, srdnatý výkon, hráli jsme jako jeden mančaft. A potom vyhoříme v Praze proti týmu, který byl hratelný a měli jsme jej porazit. V neděli jsme hráli bez čtyř dorostenek a pouze na dvě lajny, což při tomto tempu není zcela ideální. Holky se sice snažily, ale byl to zápas blbec. Nedali jsme stoprocentní vyložené šance a bohužel se nezadařilo brankářce, která měla špatný den. Porážka je krutá a až moc výrazná na to, jaký byl průběh zápasu. Jak už jsem zmínil, potěšil mě přístup holek a jejich pozitivní nálada," dodal na konec Zdeněk Frank.

Do Vánoc se mohou juniorky těšit ještě na tři utkání. Nejprve 11. prosince svedou boj o Brno proti Bulldogs a o týden později znovu vyrazí do Prahy, kde změří síly s Panthers a Chodovem.