Áčko starších žáků odjelo do dalekých Otrokovic ve velmi oslabené sestavě. V obou zápasech se střetlo s velmi silnými týmy, které nakonec byly nad síly židenických. Hráči si z těchto utkání berou nové zkušenosti, které v budoucnu rozhodně zúročí. „Nastoupili jsme proti Otrokovicím a proti Hodonínu. Oba soupeři na tom byli jak fyzicky, tak i po individuální stránce výrazně lepší než my. Z toho plyne, že vyhrávali velké množství soubojů, byli rychlejší a herně vyspělejší. Prezentovali se aktivním florbalem a byli velmi přímočaří směrem do brány. Naší snahou bylo se též prezentovat aktivním florbalem, avšak soupeři byli natolik vyspělí, že si s tím dokázali jednoduše poradit. Do zápasů nastoupili i někteří mladší žáci, kteří se s tím popasovali dobře a předvedli dobré výkony. Po covidové pauze budeme pokračovat v tréninkovém procesu a námi nastoleném trendu, aby se hráči co nejvíce rozvíjeli po individuální stránce,“ řekl po turnaji v Otrokovicích kouč Petr Bednář.

B-tým posílen hned o osm hráček vyrazil do nedalekého Rousínova, kde se postavil Slavkovu a brněnským Gepardům. Pro hráče i hráčky se jednalo o novou zkušenost, společně takto totiž nastoupili poprvé. „I když byli hráči Slavkova vyššího vzrůstu, tak jsme se jich nezalekli a hned na začátku zápasu se nám podařilo dát rychlý gól a tím se dostat do větší pohody. Soupeř na nás vyvíjel tlak, ale přesto se nám dařilo hrát naši hru, kterou se chceme prezentovat. Zvláštní poděkování v prvním zápase zaslouží brankářka Natka Jabůrková, která se blýskla několika vynikajícími zákroky a tím podpořil celý tým. V druhém utkání proti Gepardům jsme nastoupili proti vyspělejšímu týmu, který stejně jako my hraje aktivní hru. Soupeř nás od začátku presoval a tím vznikaly chyby v naší obraně, kterých soupeř dokázal využít. Pozitivní bylo, že jsme se nevzdali a bojovali jsme až do konce, nebáli jsme se chybovat a hráli jsme odvážně. Největší poděkování patří mladším a starším žákyním a mladším žákům, kteří nám přijeli pomoct. Myslím, že si to hráči užili, a to je hlavní!“, prohlásil k turnaji trenér Aleš Dokládal.

A jak hodnotí spojení kluků a děvčat na turnaji trenérka Monika Chromá? „Byla jsem velmi ráda, že holky dostaly příležitost si zahrát za starší žáky. Musím je za jejich výkony pochválit. Hrály s velkým odhodláním a myslím si, že byly v týmu velkou posilou. Děkujeme klukům, že nás vzali mezi sebe a budeme se těšit na další turnaj, abychom mohli sbírat cenné zkušenosti. Všem přeji hodně zdraví a věřím, že sezona bude brzy pokračovat.“