Tentokrát byla výletní skupina do Morkovic početnější, 13 hráčů do pole oproti 9 z prvního kola byl pokrok, příjezd relativně na čas také. Po rozcvičce se začal hrát celkem nepřerušovaný florbal, což více vyhovovalo Slavkovu, který se zaměřil na osobní obranu a Židenicím se tvořit hru příliš nedařilo. Podlaha klouzala, míčky odskakovaly, hráči neustále obsazení a rychle dostupovaní. V první polovině první třetiny měl Slavkov více šancí, ale vynikající zákroky Petra Ručky v bráně držely stav 0:0. K velmi nepříjemné situaci došlo v 6. minutě, kdy obránce Jiří Picka nevybíravě poslal ze hřiště jednoho ze soupeřů, za což byl odměněn pětiminutovým trestem. Soupeř se však do žádné vyložené šance nedostal. Po první třetině Židenice zabraly a jejich hra rázem vypadala mnohem lépe. První branka utkání padla až ke konci druhé třetiny, Ručku překonal Horák. Odpovědí byla střela ze standardní situace nejlepšího střelce Židenic Jana Dudy, který vymetl šibenici a srovnal na 1:1. Namotivovaní žideničtí borci doufali v obrat skóre, bohužel opak byl pravdou, Horák svou druhou brankou v utkání vrátil vedení na stranu posledního Slavkova. Příležitost k vyrovnání dal Židenicím Bednařík, který šel za faul pykat na 2 minuty na trestnou lavici. Židenice ale přesilovku nevyužily, ke konci navíc zkusil své štěstí slavkovský Kroupa, který trefil míček do prázdné branky po vyběhnutí brankáře Ručky. Těsně před koncem zápasu ještě přidal další branku Drápal, a tak bylo jasné, že 3 body si odveze Slavkov.

„Slavkov byl hladovější po bodech, důraznější v osobních soubojích a v dalších věcech na které by se dalo vymluvit. Bohužel jak se Židenice letos přesvědčily, s 1 gólem na zápas se vyhrávat nedá. Zbývalo vyčistit hlavu, doplnit vitamíny a připravit se na zápas s lídrem tabulky“, okomentoval utkání Filip Zelníček.

Pokud bylo v prvním zápase očekáváno přivést tři body, tak v druhém mohly Židenice pouze překvapit. Avšak už z prvního zápasu muži věděli, že i proti prvnímu v tabulce se dá hrát vyrovnaný florbal. Už od úvodního střídání bylo jasné, že zápas nebude jednoduchý a krom souboje se soupeřem bude třeba zabojovat mentálně i se sudími a halou jako takovou. Na první dva góly dokázaly Židenice odpovědět také dvěma góly, ale po vyloučení Michala Havlíčka přišel přesilovkový gól na 3:2 pro Ivanovice. Následovaly rychlé branky na 4:2, 5:2, 6:2. Ve třetí třetině se oboustranně zvedla hladina emocí ještě více, Ivanovice zvýšily v další přesilovce na 7:2. Ke konci zápasu přišlo komické vyloučení na straně Ivanovic a standardní situaci při hře 6 na 4 využil Jan Duda korigující brankou lakrosovým způsobem na 3:7.

„Náš výkon byl určitě lepší, jako první turnaj sezóny, ale Slavkov byl dobře připraven a bojoval o body z posledního místa, a taky tak Ivanovice měly kousíček navrch v nerozhodných situacích (při skóre 0:0, 1:1 a 2:2) a dokonale využily naší rozhozenosti. Tím pádem ze začarované morkovické haly si vezeme opět jen hořkou pachuť, ačkoliv šance získat body byla mnohem blíže než na prvním turnaji“, dodal k turnaji Zelníček.

„Slavkov hrál výborně, šlo vidět, že potřebují konečně bodovat, aby se vyhnuli sestupu. Kdyby takto hráli od začátky sezóny, tak porazí každého“, přidal k turnaji komentář týmový šprýmař Ondřej Vývoda.

Muži si budou chtít spravit chuť již 1. února v Dolních Bojanovicích proti tréninkovému sparing týmu Gullivers B, kterým budou vracet porážku 1:7 a domácí Dolní Bojanovice, se kterými budou obhajovat výhru 4:2 z turnaje v Tuřanech.