Zápas Židenic s Bohemians patřil k papírově nejvyrovnanějším duelům prvního kola Extraligy, což jeho průběh bezezbytku naplnil. Co už se potvrdilo méně, byl fakt, že ve vzájemných střetnutích obou celků padá hodně branek. V úvodu soutěže byla na obou týmech patrná menší rozehranost. Lépe se s letošní premiérou nakonec popasovaly Židenice, které v utkání ani jednou neprohrávaly. Klíčové pro konečný výsledek se ukázalo dvojí odskočení do dvoubrankového vedení, přičemž to druhé se zrodilo dokonce v pětiminutovém oslabení, kdy svůj samostatní únik dotáhla do gólové konce Lucie Romančáková. Autorka dvou branek byla po zásluze vyhlášena nejlepší hráčkou hostí. V dobrém světle se ale ukázaly i debutující Petra Bílá, která si připsala asistenci u úvodní trefy Židenic, a sestry Monika a Klára Jahodovy.

Zápas Tatranu na jičínské půdě se odehrával plně v režii Pražanek, které domácí hráčky až na pár ojedinělých výpadů téměř k ničemu nepustily. Dvoubrankové vedení si Tatran vybojoval díky využitým přesilovkám a v dalším průběhu utkání nepřipustil žádné drama. Skvělou premiéru zažila talentovaná Vachudová, která posbírala tři kanadské body za dvě branky a asistenci.

Oba celky tak jdou do vzájemného duelu v dobrém rozpoložení, v minulosti svedly nejednu ostrou bitvu, což je také ta nejlepší pozvánka pro diváky. 

Přijďte nás podpořit, budeme to potřebovat!

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO DIVÁKY: V RÁMCI DODRŽOVÁNÍ BEZPEČNOSTNÍCH OPATŘENÍ MĚJTE PŘI NÁVŠTĚVĚ UTKÁNÍ NASAZENOU ROUŠKU, DĚKUJEME!