Poprvé v novém roce vyběhli na palubovky žideničtí mladší žáci. Družstvo Pink pořádalo turnaj na Čejkovické, kde nastoupilo proti Hattricku, Znojmu a Letovicím. Tým Black si udělal menší výlet do Blanska. Tam na něj čekal domácí tým a kamarádi z Brněnské florbalové akademie, hráči TROOPERS. Židenické naděje se turnaj po turnaji zlepšují, což ve svých hodnoceních potvrzují trenéři David Bednář a Dominik Němčanský. 

Hodnocení trenéra Davida Bednáře - mladší žáci Pink

"V prvním utkání proti Blansku jsme nastoupili proti nepříliš umnému soupeři, který se prezentoval především běhavým florbalem, systémovou obranou a útokem založeným na našich chybách. I přes naši technickou a herní vyspělost, která byla zřejmá především v tom, co si hráči na hřišti dovolili, jak velkou část herní doby kontrolovali míček a kolik prostoru na hřišti měli, se nám nepodařilo v utkání náležitě prosadit. Tuto skutečnost přisuzuji zejména naší slabé kondici. Je sice pravdou, že jsme neměli dostatek hráčů na sestavení dvou formací. Nedostatky ovšem vidím nikoliv ve vytrvalosti, jako spíše v rychlosti a akceleraci běhu. Jinými slovy, hráči nezvládali dobíhat dostatečně brzy do soubojů o míček a stávali se stále dokola obětmi protihráčů, kteří je ve většině sprintů zkrátka předběhli. Druhou příčinu pak vidím v nedostatečné schopnosti překonat soupeřova brankáře. I přes dle mého odhadu souhlasný počet střeleckých pokusů se nám podařilo vstřelit pouze dvě branky. Zbytek pak skončil v rukách soupeřova brankáře, který těžil především ze své fyzické velikosti. Věřím, že tyto kondiční i florbalové dovednosti se s postupným tréninkem budou neustále zlepšovat a podobně hrající soupeři tak pro nás nebudou představovat takovou překážku. Za toto utkání musím pochválit především Jakuba Hanuše a Dávida Do, kteří dokázali využívat prostor, který nám soupeř na hřišti nechal a předvedli mnoho krásných kliček nebo přihrávek.

Druhé utkání proti TROOPERS se neslo herně zcela v naší režii. Nad nepříliš technicky zdatným soupeřem si náš tým udržoval od začátku utkání herní převahu a dařilo se mu pravidelně se prosazovat po hezkých individuálních akcích, ovšem také z líbivých přihrávek. V tomto ohledu mám radost, že právě přihrávky a vědomá spolupráce se v utkání objevovaly, jelikož jsme se na ně v posledním období primárně zaměřovali. Hráče jsem v takovémto utkání vedl především ke kvalitnímu provádění vhodných řešení a k maximálnímu využití prostoru, který na hřišti měli. V polovině klání jsem pak vyměnil hráče hrající na křídelních a obranných postech. Důvodem mi bylo zaprvé vytvoření nekomfortní situace hráčům tak, aby se na utkání museli neustále naplno soustředit a nebylo pro ně pohodlnou záležitostí a zadruhé jsem tímto krokem sledoval vedení hráčů k maximální komplexnosti do budoucna. Křídla se tak najednou ocitla v obraně a musela řešit primárně obranné záležitosti, zatímco obránci si mohli užít čas v útoku. Ve změněných rolích musím pochválit především Toma Pokorného a Jakuba Starého, kterým se podařilo na postu útočníků vstřelit velmi pěkné branky. V roli obránce bych pak opět vyzdvihl Dávida Do, který nám ukázal skvěle osvojený obranný postoj. Dalším skvělým individuálním výkonem byl hattrick jediného eléva v týmu Erika Richtera v tomto utkání.

Tento turnaj mě přesvědčil o tom, že hráči si postupně prostřednictvím tréninků i turnajů osvojují další a další technické dovednosti a také o tom, že se neustále zlepšují ve své schopnosti vnímat dění na hřišti a rozumět tak samotné hře jako takové."

Hodnocení trenéra Dominika Němčanského - mladší žáci Black

"Na prvním turnaji po vánoční přestávce jsme se postupně utkali s týmy Hattrick, Znojmo a Letovice. V první utkáním jsme se chtěli soustředit na již naučené věci z tréninku a použití jich v zápase. Toto se nám od začátku celkem dařilo, ovšem byla na nás znát ještě lehká ospalost. V průběhu zápasu jsme se ale dostali do tempa a kluci předváděli koncentrovaný výkon. K vidění byly pěkné jak týmové, tak individuální akce. Největší problém nám v tomto zápase dělala koncovka, která se postupem času zlepšovala a byly jsme odměněni zaslouženým vítězstvím. 

Po prvním zápase si kluci sami zhodnotili, že se nejednalo o jejich nejpovedenější utkání, a tak to chtěli napravit v druhém. I když byl soupeř mírně individuálně lepší, kompenzovali jsme to naší bojovností a soustředěností. V tomto utkání se i výrazně zlepšila koncovka, a kluci byli odměněni 6 vstřelenými góly. Opět jsme mohli vidět průniky Dominika Hejtmánka nebo i povedené týmové akce. Kluci utkáni zaslouženě vyhráli, ale odnášeli si hlavně skvělé pocity ze zlepšené hry.

Ve třetím zápase jsme chtěli navázat na předchozí výkon. Ovšem už od začátku jsme tahali za kratší konec. Bohužel se nám nedařilo proměňovat naše šance, a i do té doby skoro perfektní obrana lehce polevila. Tento zápas se bohužel příliš nevydařil, ale musím tým pochválit, že celý zápas se snažil a i přesto, že to prostě nešlo, tak makal až do posledních vteřin. Celkově hodnotím turnaj pozitivně. Ve hře se už objevuje spoustu věcí, které máme naučeny z tréninků a od minulého turnaje jde vidět zlepšení a ukazuje nám to, že jsme se vydali správnou cestou. Na závěr bych chtěl ještě pochválit elévy, kteří proti starším klukům podali skvělý výkon a hodně pomohli k dvěma vítězstvím na turnaji."