Blansko v sobotu 1. října pořádalo na místní hale turnaj elévů. Na něj vycestovaly i židenická družstva Blacka Pink. Oba celky na turnaji nastoupily proti GulliversK a GulliversY, domácímu Blansku a před obědem je dokonce čekal vzájemný zápas!

Jak se týmy s prvním turnajem v sezoně popasovaly, si můžete přečíst v hodnocení trenérky Jany Vývodové. "V této kategorii je těžké odhadnout, jak hraje protější tým. Věděli jsme, že když se naši kluci nevzdají a půjdou do zápasů naplno, tak budeme schopni konkurovat komukoliv. Hned v prvním zápase, který hrál tým Black, nás ale kluci překvapili ještě o to více, když spolu krásně spolupracovali, komunikovali mezi sebou a nejednou nám předvedli i parádní střelu na bránu. Jelikož byl občas náš soupeř slabší, dostali kluci za úkol předvést v zápase něco, co by si rádi vyzkoušeli, kličky či jinou jejich specialitku. A tak jsme mohli vidět několik zdařilých i nezdařilých pokusů, ale o to přesně šlo. Jenda s Tobíkem, poté i s Lukym, si vyzkoušeli více spolu na hřišti komunikovat a spolupracovat, a tak spolu pomocí nahrávek dosáhli nejednoho hezkého zakončení, občas i s gólovou sladkou tečkou. Adam po tom, co mu několikrát nevyšla střelba, a věřím, že cinkot o tyč brány mu doteď zní v uších, si vyzkoušel být v jedné lajně spolu s Erdou (i přesto, že původně nechtěli) a oba nakonec zjistili, že jim to spolu jde a na další zápas se tak hlásili už sami. 

Kluky nakonec asi nejvíce prověřil jejich vzájemný zápas, kde hned na začátku získal převahu tým Pink. I když se týmy zdály vyrovnané, tak nakonec rozhodla morálka a zápal do hry. Black totiž po prvních dvou gólech přestali aktivně hrát a skoro vůbec nebránili. Tím vznikla volná cesta pro útok týmu Pink, který celý zápas aktivně bránil a plynule přecházel do útoku, kde se mu i střelecky dařilo. Kluci z týmu Black se ale po tomto zápase vzpamatovali a svou neaktivitu v obraně nechali na střídačce a hráli naplno a soupeři nenechávali míček na příliš dlouho. Zápasy hodnotím velmi pozitivně a kluci mě velmi potěšili svou hrou. Je potřeba zapracovat sice na nasazení do hry, aby hráli v každém zápase naplno a žádný nevypustili předčasně, ale jinak hráli kluci bez větších chyb."