JUNIOŘI A

K1 Florbal Židenice – FBC Dragons 9:3 (5:1, 3:1, 1:1)

Branky: 4. a 14. Nobilis, 10. Zima, 11. a 15. Pacal, 17. Kokeš, 19. a 29. Vidlák, 44. Tuček - 5. a 40. (v PH) Jirásek, 17. Fridrich

Vyloučení: 1-0; Využití: 0-1

Dračím soubojem v maloměřické hale započala pro juniorské áčko uplynulá hrací neděle. Poměrně dynamický začátek zápasu okořenil první brankou z dorážky během 4. minuty Simon Nobilis. Soupeř však nezahálel, když se mu minutu nato podařilo srovnat. Pár bezbrankových minut poté rozbil Pavel Zima po druhé nahrávce Dřínovského. Třetí branku utkání juniorů nanedlouho nato dokázal po pohotové reakci na odražený míček vsítit Štěpán Pacal. Během 14. minuty se dostal až za záda kyjovského gólmana původně myšlený nához od Nobilise, a tak se dostali žideničtí do tříbrankového vedení. Pátou branku poté přidal Pacal, kterému asistoval navrátilec z Bulldogs Brno Marek Pulda. Do druhé třetiny lépe, co so branek týče, vstoupili Draci z Kyjova, když v 17. minutě snižovali na 5:2. Pouhých třináct vteřin nato však přišla odpověď od Draků židenických, kdy se po sólu trefil Nicolas Kokeš. Další míček za záda soupeřova gólmana pak umístil koncem 19. minuty Tomáš Vidlák. A byl to právě znovu Vidlák, který přesně o 10 minut později znovu zvyšoval. Následných 10 minut hry třetí části nedošlo k žádnému přerušení hry, to však přišlo díky Pavlu Zimovi, který se nechal zbytečně vyloučit za vysokou hokejku. To dokázal soupeř náležitě potrestat, stačilo mu pouhých 12 sekund, aby dokázal rozvrátit nejistou obranu. V tu chvíli světelná tabule ukazovala vedení 8:3, což dokázal ještě do konce základní hrací doby vylepšit Jan Adam Tuček. Do konce již však k žádné další změně ve skóre nedošlo, žideničtí udrželi výsledek 9:3 a i přes obecně špatný výkon dokázali utržit další 3 body do tabulky.

„Nastoupili jsme proti soupeři, který byl podobně technicky i fyzicky vybavený. Soupeř hrál příliš složitě a komplikovaně na to, aby mohl v utkání konkurovat naší hře postavené plně na rozhodnutích našich hráčů. Díky této schopnosti jsme jej ve finálním zúčtování porazili. I přesto nemůže být v tomto utkání z naší strany řeč o kvalitní předvedené hře. Naše hra byla příliš individualistická, scházelo více kvalitní a rychlé herní kombinace, zakončené střelbou z první, i uvolňování hráčů bez míčku. Naprosto tragický výkon jsme v tomto utkání předvedli při defenzivní činnosti, zejména pak při reagování na odskoky soupeřových hráčů (nereagovali jsme) a při blokování střelby. Pouze díky komplikované hře soupeře a neproměněným šancím z jejich strany jsme neinkasovali mnohem více. Celkově, ač tomu konečný výsledek na první pohled neodpovídá, jsme nepředvedli příliš dobrý herní projev a utkání ukázalo mnoho aspektů k dalšímu zlepšování. Důležitou činností, kterou jsme zatím plně nepochopili, je vzájemná komunikace, a to i na střídačce, která je často založena na předpokladu, že si navzájem rozumíme, ačkoliv k pochopení nedošlo. To velmi brzdí možnost případné reakce na situace v utkání. Je nutné, aby všichni hráči v tomto směru byli ke vzájemné komunikaci otevření a docházelo k zamýšlenému pochopení sdělení, tedy toho, čeho chce komunikující dosáhnout. Pouze předpokládat nestačí. Částečně pozitivním aspektem hry je opět vysoký počet vstřelených branek, nicméně dojem je značně rozporuplný, neboť obrovské množství šancí jsme zmařili. Další obrovská rezerva je v naší schopnosti vnímat celé hřiště, zejména pokud hrajeme za soupeřovou brankou, a umět hru opět roztáhnout a efektivně kombinovat. Většina míčků zpoza soupeřovy branky končí v předbrankovém prostoru, a to hozením míčku mezi několik hráčů, většinou docela na náhodu s doufáním, že míček trefí náš hráč. Z těchto situací ztrácíme obrovské množství míčků a nabízíme soupeři snadné protiútoky, a to namísto roztažení hry a pokračováním hry v tlaku pomocí herní kombinace. Druhé utkání proti Vsetínu bylo odloženo“, zhodnotil zápas kriticky kouč juniorského celku Michal Havelka.

Druhé utkání juniorského A-týmu bylo bohužel přeloženo, týmu Vsetína totiž nedovolily povětrnostní podmínky dorazit.

JUNIOŘI B

K1 Florbal Židenice B – TJ SOKOL LETOVICE 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2. Bašta, 3. a 36. Kokeš, 4. Tuček, 6. a 21. Drobek, 14. Dřínovský, 16. Krahula, 16. a 21. Vidlák

V prvním víkendovém zápase nastoupil B tým juniorů proti domácímu celku TJ SOKOL LETOVICE. Již minutu po vstupu do utkání skóroval Jiří Bašta. Pár desítek vteřin nato se přidal i Nicolas Kokeš. A nezaháleli ani Jan Adam Tuček a Tomáš Drobek, kteří po chvilce přidali další 2 góly do branky soupeře. V tu chvíli již zápas směřoval k debaklu, na což reagoval soupeř, a rozhodl se tak vybrat si oddechový čas. Zbytek první třetiny se odehrál již bez branek. V druhé části však Draci navázali na gólovou smršť z první části, postupně se trefili Vojtěch Dřínovský, Jan Krahula, druhý gól si na své konto připsal Drobek a dvě branky také přidal Tomáš Vidlák. Při vedení v poměru 9:0 pak junioři již dohráli druhou část v poklidu. Poslední dějství se poté vyvíjelo podobně, jako konec předchozího. Kokeš po přihrávce Vidláka jen stvrdil výhru zakulacením na 10:0 a juniorské béčko tak bralo 3 body do tabulky.

„Soupeře jsme převýšili ve většině aspektů individuální kvality, tedy jak fyzicky, tak technickou vybaveností. Z hlediska hry jsme pak zcela dominovali ve schopnosti činit na hřišti vlastní rozhodnutí. Ačkoliv nebyla rozhodnutí vždy zcela vhodná, na přehrání soupeře v tomto utkání byl náš herní projev plně dostačující. Základní brzdou našeho herního projevu je však právě uvědomování si vnějších okolností = tedy, že v utkání výrazněji vedeme, a neumíme tak podat kvalitnější výkon, který by vycházel z nás, nikoliv z potřeby vnějších okolností, například výsledku. Jinými slovy utkání nás neprověřilo z hlediska schopnosti podat koncentrovaný a maximální výkon a sami jsme se k takovému přístupu příliš nenastavili. Soupeř vyrážel pouze do nahodilých protiakcí, a to pouze po našich chybách. Celkově pozitivní je, že jsme většinu utkání určovali trend hry a soupeř nebyl schopen si díky naší aktivitě své šance vypracovat. Výrazný prostor pro zlepšení vnímám v plném určování trendu utkání, které vychází z nás, nikoliv pouze částečného, které vychází z aktuálního průběhu utkání“, přidal k vývoji utkání trenér juniorů Havelka.

FBC SLAVKOV – K1 Florbal Židenice B 1:16 (0:6, 1:5, 0:5)

Branky: 17. Jakubčík - 1. Vidlák, 2., 19. a 28. Tuček, 5. a 7. (v O) Hladík, 8., 12., 22., 23. a 25. Kokeš, 21. Štěpán, 23. a 35. Drobek, 29. Dřínovský, 31. Bašta

Vyloučení: 0-1; Využití: 0-0

V druhém mači juniorského B týmu byl protivníkem Slavkov, který přijel ve velmi osekané sestavě, což se projevilo ihned i na hřišti. Gólové hody započal 46 vteřin po začátku Tomáš Vidlák. Necelou minutu na to se prosadil i Jan Adam Tuček. Počátkem 5. minuty pak na 3:0 zvyšoval Viktor Hladík. Oslabení si pak Draci zkusili minutu nato když se nechal vyloučit Vidlák, avšak právě žideničtí jako jediní dokázali v této početní nevýhodě skórovat. Ve stejném duchu pokračovali Draci i po konci oslabení, do konce první části se stihl dvakrát trefit Kokeš. Za stavu 0:6 ve prospěch židenických vstoupil do druhého dějství lépe soupeř. Během 17. minuty snížil na 1:6, avšak ze strany slavkovských to byla jediná branka zápasu. Střelba na kasu soupeře tím však neustala, ba naopak. Další branku si po chvíli připsal Tuček, na něj během několika minut navázali Vítězslav Štěpán, hattrick zkompletoval Kokeš. Další branky pak do konce 2. dějství přidali Drobek a znovu Kokeš. Poslední třetinu pak junioři, kteří vedli již 11:1, využili ke zrychlení a zjednodušení hry díky pravidlu dvou doteků. Za těchto okolností však gólově nezaháleli, v 25. minutě se již popáté trefil Kokeš, načež hattrick dokončil Tuček. Do konce zápasu pak další branky přidali Vojtěch Dřínovský a Jiří Bašta, podruhé v utkání se prosadil Tomáš Drobek. Po naprosto dominantní výhře 1:16 tak béčko vybojovalo i druhé vítezství víkendu a plný počet bodů do tabulky.

„Druhé utkání proti Slavkovu bylo ve velmi podobném duchu. Soupeř přijel ve velmi nízkém počtu hráčů a utkání bylo záhy rozhodnuté. Od druhé části byl zápas pouze testem respektu k soupeři, který přijel utkání odehrát, ve kterém si dovolím říct, jsme obstáli na výbornou. Velmi pozitivně vnímám projev našich hráčů, kteří se primárně soustředili na naši hru a další úkoly, které jsme si do hry v průběhu druhé a třetí třetiny dali. Ve třetí třetině za rozhodnutého stavu jsme již byli schopni utkání zčásti využít ke svému budoucímu rozvoji. Hra tak probíhala na dva doteky a pouze z forhandu na forhand, což mělo za následek její zrychlení a vstřelení dalších branek. K plnému využití utkání v náš prospěch scházelo u části hráčů více odvahy při hře s míčkem. Jinými slovy chybělo více odvahy na hřišti dělat vlastní rozhodnutí a zkoušet další věci i za cenu případné chyby. Neustále, i v takto jednoduchém utkání, se část hráčů chyb zkrátka bojí natolik, že pak na hřišti nemá dostatek odvahy vlastní rozhodnutí při hře s míčkem učinit“, komentoval dění na hřišti juniorský kouč Havelka.

Do dalších utkání se A-tým postaví již 20.2. na ploše tuřanské haly, a B-tým o den dříve, tedy 19.2., na hale brněnského VUT. Přijďte se na zápasy podívat a juniory podpořit!