Bulldogs Brno - K1 Florbal Židenice 17:3 (6:1, 5:1, 6:1)

Branky: 3., 15., 33., 56. a 59. Ema Brucháčková, 11. a 53. Králová, 14., 32. a 51. Veronika Machálková, 19. a 41. Stuchlíková, 20., 24., 37. a 46. Anna Brucháčková, 27. Vlčková - 16. a 55. Perutková, 40. Vokálová

Podobně jako ženy, tak i juniorky se potýkají s velkou marodkou. Do dlouho očekávaného brněnského derby proti Bulldogs Brno tak nemohl kouč Zdeněk Frank počítat s několika důležitými hráčkami. Buldočky byly před utkáním na třetí příčce a do zápasu tak šly jako favoritky. Tuto roli potvrzovaly už od úvodního hvizdu, kdy si vypracovaly několik šancí a skóre otevřely už ve 3. minutě. I po první brance pokračovaly domácí hráčky v tlaku a přidávaly jednu branku za druhou. První třetina tak skončila pro Židenice hrůzostrašně 6:1. Kdo si myslel, že se v dalších třetinách vývoj zdramatizuje, tak se spletl. Juniorky neměly svůj den, postrádaly bojovnost a chuť hrát a svým soupeřkám hru velmi ulehčovaly. Jak druhá, tak třetí třetina skončila obdobně jako ta první a juniorky Bulldogs tak zaslouženě přehrály Židenice vysoko 17:3.

Kouč Zdeněk Frank byl z vývoje zápasu pochopitelně velmi zklamaný. "Těžko se takový zápas hodnotí. Buldočky byly lepší, ale na druhou stranu jim tam spadlo opravdu téměř všechno, na co sáhly. A to obě naše brankářky podaly velice slušný výkon. Sestava nebyla ideální, postrádali jsme několik hráček. V průběhu zápasu se nám ještě zranila Ivet Špičáková, takže to psychice moc nepomohlo. Máme velký problém se prosadit při intenzivním napadání a presování, i když to trénujeme. Ale holky to bohužel ještě pořád nemají zažité. Vázl nám taky přechod do útoku, měli jsme strašně moc zbytečně ztracených a odevzdaných míčků a tím jsme se dostávali pod tlak. Chyběla nám rozvaha a klid. Připadalo mi, jako by holky byl celý zápas nervózní a vůbec je to s Buldočkama nebavilo. Z toho pramenilo nedostupování hráček, vypuštění některých soubojů, určitá odevzdanost. Chyběl tomu drajv, na jaký jsem u holek zvyklý. Zápas musíme hodit za hlavu a zlepšit se."

Prostor na reparát mají juniorky už o víkendu. Lehké to ale mít rozhodně nebudou, cestují totiž do Prahy, kde se budou rvát s Panthers a Chodovem.