Židenice o víkendu pořádaly v Maloměřicích turnaj přípravek. Jako již tradičně se jej zúčastnily čtyři židenická družstva - dva týmy přípravky, tým složený z dětí z kroužků a elévky. Po tomto turnaji se na palubovce ukázali i úplně nejmenší reprezentanti, následoval totiž turnaj minipřípravky. 

Elévky a tým Black si vedly na výbornou. Holky přejely všechny soupeře velkým rozdílem. Přípravka Black v prvních 3 zápasech také vždy nastřílela více jak 10 gólů, pouze poslední zápas s TROOPERS byl velmi vyrovnaný. Přípravka Blue se zápas od zápasu zlepšovala a po dvou prohrách dokázala dvakrát vyhrát. "Měla jsem radost, že se klukům podařilo do zápasů přenést věci z tréninku. Za přípravku nastoupili ke svým prvním ligovým utkáním Eda Doležal a Víťa Šimek a musím je pochválit. Každý z 8 zápasů přípravky chytal někdo jiný a obecně nebyl problém s tím, že by nikdo nechtěl do branky. Myslím, že si turnaj všichni užili. Tribuna v Maloměřické hale byla skoro plná. Děkuji všem za účast a podporu," okomentovala výkony svých svěřenců trenérka Šárka Stará.

Povedený turnaj mají za sebou elévky, které nepoznaly chuť porážky. Trenérka Natálie Janečková měla pro své hráčky jen slova chvály. "Velkou mírou za to může především super nálada s jakou holky na turnaj přišly a zároveň také to, že nezaspaly v prvním zápase, což u nás často bývá problém. Soustředěně zvládaly utkání za utkáním, kdy povedenými akcemi nastřílely spousty gólů a zároveň pečlivou hrou do obrany pomohly naší gólmance. Čím více holky spolu tráví čas, tím suprovější partu mají a pro mě je poté hodně jednoduché je nasměrovat k takovým pěkným výkonům, jaký byl zrovna tento. Nutno ale však objektivně podotknout, že dva zápasy jsme odehrály skutečně proti malým klukům, kdy některé rozdíly nejen výškové, ale i herní byly výrazné. Každopádně holky tuto skutečnost uchopily za správný konec a nepodcenily ani chvíli na hřišti."

Svého prvního turnaje se zúčastnilo několik dětí, které na turnaji nastoupili za tým složený z kroužků na základních školách. "Další turnaj odehrály i děti z kroužků. Tentokrát byl turnaj určen především pro děti z kroužků na ZŠ Mutěnická a ZŠ Vedlejší. Hned půlka týmu byla složena z dětí, které absolvovaly svůj první turnaj. Podařilo se nám vstřelit několik gólů a brankáři se snažili zachytit co nejvíce střel. I přes to, že soupeři byli silnější, děti bojovaly do poslední chvíle. Mezi zápasy jsme si zahráli různé hry. A hráči společně vymýšleli strategii, jakým způsobem dají v zápasech góly. Doufám, že si děti celý turnaj užily a bavily se sportem," chválila hráče trenérka Jitka Drápalová. 

Po turnaji přípravek se zápasů dočkali i nejmenší Dráčci - minipřípravka. "Sešli jsme se v chvályhodném počtu třinácti dětí. Byl to pro nás silný zážitek už jen tím, že se sešlo tolik florbalových nadšenců na jednom místě. Během čtvrtého turnaje bylo znát velké zlepšení a nebojácnost dětí během hry, což nás velmi těší. Děkuji přítomným rodičům za diváckou podporu a těším se na další turnaj," neskrývala nadšení trenérka minipřípravky Eva Filipová. 

Jak se naši mladí bojovníci na turnaji rvali, si můžete prohlédnout ve fotogalerii na Flickru!