Jedni z nejmenších židenických reprezentantů bojovali o víkendu na hale v Tuřanech. Do akce se zapojily jak týmy přípravek, tak družstvo poskládané z dětí z kroužků na základních školách a také elévky, které znovu poměřily síly i s chlapeckými týmy. Níže si můžete přečíst, jak turnaj hodnotily trenérky jednotlivých týmů. 

Přípravka - hodnocení trenérky Šárky Staré

"V pátek se z turnaje bohužel odhlásila kvůli covidu družstva Gepardů a Letovic. Na úvodní zápasy měly i družstva Blue a Black pouze jednoho hráče na střídání, ale děti zápasy zvládly na jedničku. Pětiletý Míša Krejčí měl zpočátku strach a bál se jít hrát, ale nakonec se otrkal. No není se čemu divit, když některým elévkám byl sotva do pasu. Na druhý zápas jsme si půjčili dva hráče ze základek, kterých bylo na turnaji 11, a poté dorazil i Vašek Huťa, který v každém zápase dal asi 5 gólů, takže týmu hodně pomohl. V brance se děti střídaly, každý tým hrál 2 zápasy po sobě. V zápase proti Hattricku mi děti říkaly, "Šárko, hele oni jsou jen 3, to mají blbé, musí na hřišti být nastálo". Nikdo se nezranil, góly jsme dávali. Děkuji elévkám a základkám za doplnění sestavy, abychom měli alespoň někoho na střídání. Rodičům děkuji za výpomoc s pořádáním. A těšíme se snad v početnější sestavě na další turnaj."

ZŠ - hodnocení trenérky Jitky Drápalové

"Turnaje se zúčastnilo 9 dětí, tentokrát šlo o čistě chlapecký tým. Pro některé to opět byly první zápasy v životě. Všechny zápasy byly velice vyrovnané a mohli jsme se radovat z mnoha vstřelených gólů. Největším problémem bylo vybrat brankáře, protože téměř všechny děti chtěly naši bránu střežit. Velkou radost nám udělali i naši nejmenší florbalisti, kteří se nebáli a bojovali na hřišti, co jim síly stačily. Škoda, že jeden ze soupeřů na turnaj nepřijel, odehráli jsme tak pouze 3 zápasy. Doufám, že si děti i přesto turnaj užily a budou se těšit na další, který sehrajeme 19. února."

Elévky - hodnocení trenérky Natálie Janečkové

"Do prvního zápasu na dalším turnaji elévek vstoupily holky velmi dobře. Hravě si poradily s židenickou přípravkou. Musím ovšem uznat, že holkám hrál hodně do karet jak výškový, tak i věkový rozdíl. I přes to kluci i holky bojovali jako správní Draci. Bohužel po prvním zápase holky jakoby usnuly na vavřínech a další zápas ztratil tempo a veškeré natrénované dovednosti a tak jsme dostali velkou lekci od kluků z Bulldogs, kteří byli především rychlejší a hbitější. Díky tomu nás z jejich obranné poloviny velmi šikovně a rychle přehrávali na tu naši a my jsme občas od soupeřovy brány pozorovaly tu naši. V podobném duchu se začal odehrávat i třetí, tedy poslední, zápas. Během něj si ale holky začaly brát rady k srdci a od zabezpečené obranné poloviny jsme postupně začaly také šikovně procházet do útoku a několikrát se nám povedlo krásně zakončit, nebo si přihrát a vytvořit šanci. Celý turnaj tedy nemůžu hodnotit zcela pozitivně, ale je také důležité projít si těžkými zápasy, ve kterých se nám nebude dařit úplně vše. Jsem ráda, že postupně se hra zlepšovala a holky se i přes nepovedený výkon ve druhém zápase dokázaly koncentrovat na ten další, ve kterém s čistou hlavou dokázaly vsítit góly."