Sparta a druhé derby v letošním soutěžním ročníku. Takový byl program juniorek na uplynulý víkend. Juniorky bohužel v týdnu postihlo velké množství nemocí a karantén, a tak ještě ve čtvrtek nebylo jasné, zda vůbec k víkendovému dvojzápasu nastoupí. Nakonec se podařilo dát i za pomoci dorostenek tým dohromady, a jak dohrávka se Spartou, tak derby s Bulldogs se mohlo odehrát.

K1 Florbal Židenice - ACEMA Sparta Praha 7:1 (3:0, 1:0, 3:1)

Branky: 10. Fuchsová, 19. Sabolová, 20. Krupičková, 32. Perutková, 49. a 59. Stehlíková, 60. Žampachová - 46. Bogdanová

Vyloučení: 0-0

Zásahy brankářek: Čechová 12 - Hujerová 29

Pouze s dvěma pěticemi, ale s jasným cílem vyhrát, nastoupily židenické juniorky do zápasu se Spartou. V sedmi uplynulých zápasech totiž prohrály, a tuto černou sérii chtěly konečně přerušit. Proti byla pražská Sparta, která do Brna přijela také ve velmi oslabené sestavě. Židenice měly od úvodního buly navrch a snažily se o aktivní florbal s vysokým presinkem. Díky tomu si v prvním dějství vypracovaly tříbrankový náskok. Skóre zápasu otevřela Viktorie Fuchsová a dva góly do šatny vstřelily Michaela Sabolová a Nikola Krupičková. I ve druhé třetině měly Židenice více ze hry, ale neproměnily několik šancí. Jedinou trefu tak zaznamenala Kateřina Perutková, která zvýšila už na 4:0. Ve třetí části se Spartě z ojedinělé akce podařilo snížit, ale to bylo z její strany vše. Juniorky byly lepším týmem a do konce zápasu zvládly skórovat ještě třikrát. Dva zásahy si připsala Eliška Stehlíková a na konečných 7:1 upravila Zuzana Žampachová.

Trenérka Jitka Drápalová byla s představením svých svěřenkyň spokojena. "Zápas proti Spartě Praha jsme odehráli netradičně v pátek. Šlo o dohrávku zápasu z minulého týdne, kdy soupeř kvůli covidu nemohl dorazit. Do posledních dnů jsme nevěděli, jestli budeme schopni zápas odehrát. Nakonec se podařilo tým doplnit o dorostenky a v počtu 10+1 jsme proti Spartě přece jen nastoupili. I přes nižší počet hráček jsme hráli aktivní florbal, snažili se soupeřky napadat a bylo patrné, že holky zápas baví. Celý zápas jsme soupeřky přehrávali a většinu času jsme měli míček na svých hokejkách. Holky musíme za výkon pochválit, protože byly k vidění pěkné kombinace, góly a na konci jsme se tak mohli radovat z výhry."

K1 Florbal Židenice - Bulldogs Brno 4:9 (1:0, 2:6, 1:3)

Branky: 20. Klvačová, 37. Fuchsová, 37. a 50. Perutková - 24. B. Machálková, 33. Králová, 36. V. Machálková, 36., 41. a 55. Brucháčková, 38. a 39. Vaněčková, 50. Stuchlíková

Vyloučení: 0-1; Využití: 0-0

Zásahy brankářek: Nováková 28 - Richterová 20

V sobotu se na VUT odehrálo druhé brněnské derby v této sezoně. Na to první židenické juniorky nebudou vzpomínat nejlépe, protože prohrály vysoko 3:17. Tento výsledek chtěly odčinit na domácí půdě. A v první třetině se jim to více než dařilo. Hrál se vyrovnaný florbal, bohužel pro diváky bez branek. To změnila až gólem do šatny Anna Klvačová, která otevřela skóre a poslala tak Židenice do vedení. Ale to bohužel trvalo pouze do 24. minuty, kdy hosté srovnali. Zbytek třetiny se ale Dračicím vůbec nepovedl. Buldočky v rozmezí od 33. do 40. minuty vstřelily pět branek a vypracovaly si pohodlný náskok. Za domácí sice snížily Fuchsová s Perutkovou, ale hráčky Bulldogs si do třetí třetiny odnesly vedení 6:3. Hned v první minutě třetí části navíc přidaly sedmou trefu a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Kateřina Perutková ještě skóre korigovala, ale Buldočky přidaly další dvě trefy a brněnské derby tak podruhé dotáhly do vítězného konce.

"V sobotu čekal na holky úplně jiný zápas. Nutno podotknout, že Buldočkám se v letošní sezóně daří velmi dobře a aktuálně jsou na 4. místě tabulky. Od začátku jsme si nastavili trochu opatrnější taktiku, kdy našim cílem nebylo napadání po celém hřišti, ale čekali jsme na soupeřky a jakmile se dostaly na naši půlku, chtěli jsme k nim přistupovat maximálně agresivně. V první třetině se nám to dařilo a vypracovali jsme si hodně šancí. Bohužel proměnit se nám podařilo jenom jednu, téměř na konci třetiny. Od druhé třetiny začala být patrnější převaha soupeřek, které dokázaly lépe využívat své šance. Nicméně holky bojovaly a přidaly další 3 góly, ze kterých měly velkou radost. Ve 3. třetině už byla patrná i únava, pramenící ze dvou zápasů odehraných na 2 lajny. Celkově si myslím, že i přes prohru se holky za svůj výkon nemusí vůbec stydět," okomentovala derby trenérka Drápalová.

Nic lehkého nečeká juniorky v dalších kolech, v půlce února totiž přivítají na svém hřišti Vítkovice a Ostravu.