PSN Tatran Střešovice - K1 Florbal Židenice 10:4 (3:0, 4:2, 3:2)

Branky: 6. Kopecká, 8. Nádeníková, 8., 28., 38., 40. a 51. (v O) Seemannová, 34. Stůjová, 43. Mechlová, 54. Pisárová - 31. a 34. M. Jahodová, 42. Indrová, 45. Bílá

Vyloučení: 4-1; Využití: 0-0

Zásahy brankářek: Drbalová 16 - Večeřová 24

Reprezentační přestávka nabídla Židenicím prostor pro odpočinek a ladění formy. Ta zatím letos není nijak oslnivá. Žádná z hráček nefigurovala v reprezentačních výběrech, a tak trenéři mohli v přípravě pracovat s celým kádrem. Po náročném podzimním programu bylo potřeba zregenerovat a nachystat se na druhou půli sezóny. Židenice v dosavadním průběhu získaly pouze 9 bodů a krčí se na spodku tabulky mimo postupové příčky. Do konce základní části ale zbývá ještě spousta zápasů a ve hře jsou body, které mohou zamíchat pořadím v tabulce. Ze zmíněných důvodů byl Tatran v sobotním utkání favoritem. Dračice si ale jsou vědomy současné situace a do zápasu nastupovaly s cílem poprat se o výsledek. Nicméně od začátku bylo vidět, že to bude právě Tatran, kdo bude určovat tempo zápasu. Hlavně první lajna Střešovic dělala Židenicím ohromné problémy. Seemannová s Kopeckou zařídily v první třetině hned dvě branky. Když se k nim ještě přidala Nádeníková, bylo skóre po úvodním dějství 3:0.

I ve druhé třetině Tatran pokračoval v náporu a Židenice se jen ojediněle dostávaly do útoku. Hru Židenic komplikoval i fakt, že střešovické hráčky poměrně aktivně napadaly, což neumožňovalo Dračicím v klidu rozehrát. Ve 23. minutě to ale s napadáním přehnala Seemannová a byla potrestána dvouminutovým trestem. V přesilové hře se Židenice dostaly k pár nebezpečným zakončením. Nicméně souvislý tlak, který by vedl k vstřelené brance, se vybudovat nepodařilo. Obraně Židenic se dařilo alespoň zabránit dalšímu navyšování skóre na straně Tatranu. Alespoň do 28. minuty, kdy se prosadila podruhé v zápase Seemannová. O tři minuty později poprvé v utkání skórovaly Židenice, míček za záda Drbalové procedila Monika Jahodová. Jahodové se povedlo skvělé střídání, ve kterém se ji podařilo vsítit dvě slepené branky, díky kterým Židenice snížily na rozdíl tří branek. Bohužel chvíli na to se ale z předbrankového prostoru prosadila domácí Stůjová. Seemannová ještě v závěru třetiny přidala dva zásahy a před závěrečnou třetinou byl zápas vlastně rozhodnutý.

I přes tento fakt Dračice v zápase nekapitulovaly. Hned v úvodu třetího dějství korigovala skóre Martina Indrová, která dorazila vlastní střílenou přihrávku na Vendulu Kasal. Jakoukoli naději na obrat, ale rázně odmítla juniorská reprezentantka Mechlová, která po krásné individuální akci prostřelila Večeřovou. Střešovice pod vlivem pohodového výsledku polevily v tempu, ale stále byly lepším týmem. Nicméně to Dračicím přinášelo tu a tam gólovou příležitost. Tu poslední proměnila za brněnský tým Petra Bílá, která střelou od mantinelu nedala Drbalové šanci. V sobotu ale byl mezi týmy jeden ohromný rozdíl a tím byla Kateřina Seemannová, která v 51. minutě zaznamenala ve vlastním oslabení svou pátou brankou v zápase. V poslední desetiminutovce zaokrouhlila skóre střešovická Pisárová na 10:4.

Tatran potvrdil roli favorita. Nicméně vysoký rozdíl není úplně katastrofický. V současné době se tým nemůže rovnat celkům ze špice tabulky. Předvedená hra ale dává naději na zisk bodů s konkurenty okolo osmé příčky. Příští neděli se odehraje letošní druhé brněnské derby proti Bulldogs Brno. Kromě zajímavého utkání můžete soutěžit o běžky z partnerského obchodu DakoSport. Více informací k derby najdete ZDE

Autor článku: Ondřej Vývoda