Lenka Remešová započala svou florbalovou kariéru v Novém Městě nad Metují, odkud přestoupila do Hradce Králové. V roce 2016 dostala od Židenic příležitost na střídavý start a o pouhý měsíc později přišla do Brna na trvalo. Tři sezony poté bojovala o pozici jedničky, tu si nakonec vydobyla až v ročníku 2019/20 a pomohla týmu k postupu do play-off z 5. místa. Pozici jedničky si nejen ubránila, ale vysloužila si také místo v reprezentaci. Nyní si plní další sen, smlouvu totiž podepsala se švédským celkem Täby FC, který se loni umístil na 6. místě v nejvyšší soutěži a v play-off vypadl ve čtvrtfinále. Součástí přestupu je také dohoda mezi oběma kluby o vzájemné spolupráci. Jak by taková spolupráce měla vypadat a co bude obnášet, se brzy dozvíte.

„Zahrát si v zahraničí byl vždy jeden z mých velkých snů, o kterém se mi ještě před sezonou opravdu jen zdálo. Přesun do Švédska je pro mě tedy jeden ze splněných cílů, zároveň je to však obrovská motivace, cesta a další krok k tomu se zlepšovat. S klubem jsem byla v kontaktu již dříve, ale přestup se rodil vlastně až v posledních dnech poměrně narychlo. Mám však ohromnou radost z toho, že jsme se nakonec domluvili a vše vyšlo. Touto cestou bych chtěla poděkovat FAP agency, která mi s přestupem pomáhala. Od Švédska očekávám, že mě posune nejen po florbalové, ale zároveň i po osobnostní stránce. Těším se na nové prostředí, lidi, krásnou přírodu, kvalitní florbal a jídlo, prý stojí za to. Myslím si, že výhodou by mohl být fakt, že v týmu nově působí i Michaela Šponiarová, takže by aklimatizace mohla být alespoň trochu jednodušší. Bude to pro mě bezesporu obrovská zkušenost, příležitost a výzva, se kterou se, doufám, úspěšně popasuju a budu užitečným článkem týmu," těší se na nové angažmá Remešová.

Na Židenice ale nezanevře a své spoluhráčky a kamarádky bude nadále sledovat: „Velké díky patří Židenicím, kde jsem mohla okusit českou Extraligu a vyrostla jsem do brankářky, jakou jsem teď. Věřím, že se naše cesty v budoucnu ještě zkříží. Během několika let v Brně jsem měla díky florbalu možnost potkat skvělé lidi, se kterými jsem zažila nezapomenutelné chvíle a budu ráda, když zůstaneme v kontaktu i nadále. I těm patří poděkování, protože to se mnou někdy neměli úplně jednoduché. Židenice budu nadále sledovat a do sezóny jim přeji hodně gólů v soupeřově bráně, málo zranění a hlavně radost z florbalu."

„Málokdo si za svou píli, pracovitost a nadšení do florbalu zaslouží takový přestup, jako Remi. Zahraniční angažmá jí moc přejeme a věříme, že se chytí, bude stabilní jedničkou Täby a probojuje se na mistrovství světa. Zároveň nás těší i nová spolupráce, kterou brzy s Täby rozjedeme. Určitě z ní budeme do budoucna benefitovat. Hodně štěstí, Remi!“ řekl k přestupu Lenky Remešové prezident klubu Jiří Starý.

Lenka bude součástí realizačního týmu v nedělním zápase proti kunratickým Tigers. Přijďte se tak s ní rozloučit a popřát jí to nejlepší do nového angažmá.

Remi, děkujeme ti za všechno a přejeme, ať se ti co nejvíce daří!