K1 Florbal Židenice - VSK VUT Skurut Hai Brno 5:8 (1:2, 2:2, 2:4)

Branky: 6. a 16. Bednář, 24. Sukup, 41. a 43. Gabzdyl - 6. a 41. Novák, 9., 27., 33. a 45. Repko, 21. Sláma, 32. Trllo

Prvním soupeřem mužů na turnaji v Kuřimi byli brněnští Skurut Hai. Ti na výjezd vyrazili pouze s devíti hráči do pole, a tomu také přizpůsobili taktiku. Skuruti poctivě bránili a vyráželi do nebezpečných protiútoků, které od začátku dělaly mužům velké problémy. Obzvláště dvojice Novák - Repko si vytvářela spoustu šancí a v konečném důsledku právě jejich spolupráce celé utkání rozhodla. Židenice nevyužily hru na tři pětky a lepší fyzickou připravenost, s nepříznivě vyvíjejícím se zápasem jim navíc vůbec nevyhovovala hra do plných a do dobře připravené obrany hostí. Židenice dominovaly co do držení míčku, ale florbal se hraje na góly. Skuruti hráli to, co potřebovali, a Židenice nakonec porazili překvapivě 8:5. 

"V prvním zápase jsme nastoupili proti soupeři, který založil svou hru na poctivé obraně a rychlých protiútocích. Přesně tento vývoj zápasu jsme očekávali, přesto jsme se s ním nedokázali srovnat a naše snaha o tvorbu hry pravidelně končila na soupeřově obraně. Bohužel i vývoj zápasu nahrával soupeři a my jsme se s tím nedokázali během celého utkání srovnat," hodnotil první duel trenér Jiří Starý. 

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers B - K1 Florbal Židenice 6:3 (2:0, 3:1, 1:2)

Branky: 12. a 14. Šimanovský, 21. Bazala, 23. Demek, 30. Ruč, 32. Pokorný - 26. Seidl, 43. Bednář, 44. Sikora

Napravit zaváhání z prvního zápasu chtěli žideničtí proti béčku Gullivers. Tedy proti soupeři, kterého velmi dobře znají ze společných tréninkových jednotek. Od začátku se hrál florbal ve velmi dobrém tempu, více šancí měli Gulliveři, kteří se mnohdy dostávali do útočné fáze až příliš jednoduše. A právě jednoduchým přechodem do útoku a střeleckou efektivitou domácí na Židenice vyzráli. Ve 23. minutě vedli 4:0 a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Židenice předvedly v druhém zápase zlepšený výkon, ale na každou gólovou příležitost se nadřeli. Dvě branky v posledních dvou minutách už pouze stačily na snížení nelichotivého skóre. Gullivers zvítězili 6:3 a zpečetili tak nepovedenou sobotu židenických mužů. 

Po dvou prohrách čeká muže spousta práce, což potvrzuje i trenér Jiří Starý. "Druhý zápas měl podobný průběh pouze s tím, že soupeř byl tentokrát aktivnější ve hře dopředu. Průběh zápasu, kdy jsme dlouho nebyli schopni na rozdíl od soupeře vstřelit gól, ale nasměroval opět utkání k tomu, že jsme se snažili tvořit hru, bohužel ne příliš chytře a soupeři jsme otvírali prostor k protiútokům. Celkově šlo o velmi nepovedený turnaj, kdy jsme nebyli schopni předvádět hru kterou chceme a zápasy odehrát ve vyšším tempu. V obou utkáních jsme se přizpůsobili hře soupeře namísto toho, abychom hru diktovali my. Směrem k dalším turnajům musíme zapracovat hlavně na našem vnitřním nastavení, jak směrem k zápasům, tak i k tréninkům."

Napravit reputaci mohou muži až za měsíc, ke konci listopadu se v Brně utkají se Slavkovem a rezervou Buldoků.