První zápas odehrál náš tým proti Znojmu, který chtěl natáhnout svoji vítěznou šňůru. Starší žáci věděli, že je čeká velice náročný soupeř, a taky že tomu tak bylo. Znojmo už od začátku dokazovalo, že je favoritem utkání. Za první třetinu vstřelil deset branek a šel si za vítězstvím. Bohužel ani v druhé části se žákům nepodařilo stav korigovat a k tomu ještě soupeř vstřelil dalších šest branek. Poslední třetina byla velice podobná těm předchozím. Hráči Znojma byli na míčku častěji a měli utkání pod kontrolou. Když rozhodčí odpískal konec zápasu, tak na výsledkové tabuli svítil stav 22:0 pro znojemské.

"V prvním zápase jsme narazili na soupeře ze Znojma. Soupeř byl z hlediska individuální kvality lepší jak my. Jejich systémová hra se nám těžce přehrávala. Herní projev našich hráčů nebyl dobrý a moc neodpovídal tomu, co máme natrénováno. Soupeř zaslouženě vyhrál," dodal k zápasu trenér Martin Peitl.

Pro druhý zápas bylo důležité zvednout hlavu a snažit se proti Třebíči napravit debakl z prvního klání. První třetina byla velice vyrovnaná. První branka padla po první polovině úvodní třetiny. Na konci této třetiny svítilo na výsledkové tabuli skóre 2:0. Během druhé části se celkový pocit ze hry zlepšil a oba celky zařadili nový výkonnostní stupeň. Toto tempo lépe zvládli hosté a na konci druhé třetiny svítil na tabuli stav 6:0. Žáci se stále snažili o vstřelení gólu, aby se mohli alespoň jednou radovat z branky. Bohužel, se tento cíl nenaplnil a k tomu soupeř přidal dalších pět gólů. Konečný stav tedy značil jasnou výhru našich soupeřů.

"V druhém zápase nás čekal soupeř z Třebíče. Na začátku utkání jsme byli schopni hrát vyrovnaně. Bohužel nám to nevydrželo až do konce utkání. Celé utkání byl soupeř více na balónu, ale naši kluci byli velmi produktivní ve střelbě, jen chyběla koncovka. Z individuálního hlediska byl soupeř lepší. Sice výkon v druhém zápasu vypadal lépe jak v prvním, ale soupeř si odnesl vítězství," řekl k druhému zápasu trenér Martin Peitl.

Už tuto neděli mohou naši starší žáci napravit svoje manko proti Vsetínu a dalšímu brněnskému týmu, Gepardi Brno Blue. Zápasy se budou hrát ve Starém Městě.

Galerii z utkání s Třebíčí najdete na našem Flickru. 

Autor článku: Šimon Kuběna
Foto: Jan Kulka