Proti lvicím ze Zlína a Hattricku nastoupily o víkendu na palubovce haly VUT starší žákyně. V prvním zápase se mezi sebou střetly týmy, které okupují poslední dvě místa v tabulce. Židenice byly v zápase více na míčku a tvořily hru, bohužel se potýkaly s nepřesnou muškou. Do vedení se tak dostaly hráčky Zlína, které otevřely skóre v 5. minutě. Srovnat krok se židenickým nadějím podařilo až před koncem druhé části, gól na 1:1 obstarala Dorota Šedá. Střeleckou převahu se Židenicím nepodařilo přetavit v další branky, a tak následovaly nájezdy. V nich se sice prosadila Anna Škorpíková, soupeřky ale skórovaly dvakrát, a tak si do tabulky připsaly bonusový druhý bod. 

V druhém utkání se hra starších žákyň o kousek zlepšila, přesto se dále potýkaly se špatnou produktivitou. S tou naopak neměly problém soupeřky, které se za záda Nikol Kouřilové trefily hned pětkrát. Hattrick nakonec zvítězil jednoznačně 5:0.

"Tentokrát to nebyl pro nás šťastný den. Bohužel v prvním zápase jsme sice byli 80% času na míčku, ale míček se za záda zlínských brankářek nedostal ani při nájezdech, kde se nám podařilo dát pouze jeden gól a to z hole Aničky Škorpíkové. Druhý zápas byl po herní stránce mnohem lepší, ale bohužel i v tomhle zápase nás trápila produktivita. I když jsme ze zápasu odcházeli s velkým brankovým rozdílem, mladé dračice předvedly velmi solidní výkon," hodnotila domácí turnaj trenérka Markéta Sedláčková.

Album z druhého utkání můžete omrknout na našem Flickru. 

Foto: Jan Kulka