Na hale Sportpoint načaly rok 2023 starší žákyně. Soupeřkami jim byly hráčky Znojma a Hattricku. Znojmo bylo v zápase mírným favoritem, ale to mladé Dračice neodradilo. Hned po 18 sekundách se trefila Adéla Žampachová, poté dvakrát úřadovaly soupeřky. Ještě v deváté minutě však srovnala Dorota Šedá. Ve druhé třetině branka nepadla. V té třetí se znovu do vedení dostalo Znojmo, ale minutu a půl před koncem srovnala druhou brankou v zápase Žampachová. V nájezdech se trefila Martina Bartošová a Sofie Pechurová a Dračice se tak radovaly z výhry!

V druhém utkání se hrála vyrovnaná první třetina. Barbora Gajdošová otevřela skóre, ale soupeřky srovnaly. Ve zbytku utkání už pálil přesně pouze zkušenější soupeř, který zvítězil 5:1. V obou zápasech ale žákyně nezklamaly a ukázaly, že umí hrát s každým!

Hodnocení turnaje dodala trenérka Markéta Sedláčková. "První turnaj pro starší žákyně v novém roce přinesl jak dramatické chvíle, radost, ale i ponaučení, že všechna práce není za námi, ale pořád je na čem makat. Zápasy proti Znojmu jsou vždy vyrovnané a již podruhé rozhodly o vítězi nájezdy. Během základní hrací doby musím ocenit bojovnost a chuť vyhrát a nezdolného ducha našich hraček, které věděly, že do zaznění sirény není zápas rozhodnut. V prvním zápase se střelecky hned dvakrát prosadila Adéla Žampachová, která s lehkostí vstřelila dva góly. O třetí se postaralo švédské duo, kdy Marťa Bartošová našla Dorotku Šedou, která dostala míček za zády soupeřovy brankářky. Na nájezdy pak rozhodly dvě střely a to z čepele Marti Bartošové a Sofi Pechurové. Do druhého zápasu jsme nastoupily proti Hattricku a první třetinu jsme s nimi hrály vyrovnanou hru. Ovšem větší zkušenosti hráček soupeřek rozhodly zápas a bohužel výsledek neodpovídá dění na hřišti. Děkuji všem rodičům za fantastickou podporu!"