A-tým starších žáků vyrazil do Starého Města. Hned od začátku prvního klání se jednalo o vyrovnanou hru a oba dva celky hrály velice aktivně a snažily se tlačit do předbrankového prostoru. První třetina sice dopadla lépe pro vsetínské, ale rozhodně ani Draci nepředvedli špatný výkon, ba i v některých částech hry hráče Vsetína přehrávali. Druhá třetina už byla více aktivnější ze strany soupeře, ale starší žáci se nevzdali a na konci třetiny dokonce Jakub Hanuš a Tomáš Caha skórovali. Poslední dvanáctiminutovka už patřila hostům. Draci se snažili soupeře držet, ale spíše se bránili tlaku. Zápas bylo důležité hodit za hlavu a připravit se na brněnského rivala.

"V prvním klání, tedy proti Vsetínu, jsme začali skvěle a první třetinu jsme soupeře přehrávali. Bohužel se nám nepodařilo zužitkovat herní převahu v branky. Další dvě třetiny mi přišlo, že jsme lehce rezignovali na skvěle odehranou první třetinu a soupeř byl lepší hlavně po fyzické stránce, čili se nám hůř prosazovalo. Chtěl bych vyzdvihnout solidní výkon Davči Do, který vstřelil svoji první branku za starší žáky a nutno říci, že to byla střela jak se sluší a patří – od břevna do branky. Také bych nerad opomenul úžasnou Nikču Cenkovou, která nás v utkání nejednou podržela." řekl o zápase trenér Petr Bednář.

Už o hodinu později žáci nastoupili znovu na hřiště, tentokrát proti GEPARDI BRNO blue. Míček skončil za brankářkou Nikol Cenkovou už po dvaceti sekundách, ale od té doby se hra hodně přelévala ze strany na stranu. Do druhé třetiny bylo vidět mnohem více aktivity z obou dvou stran a ani jeden z týmů si nedával ani metr hřiště zadarmo. Bohužel, kdo opět skóroval, byli Gepardi, kteří v této třetině dali stejně jako v první dva góly. Ve třetím a posledním dějství byla už na týmu znát únava. Gepardi navíc stále svůj tlak zvyšovali, a tak skóre na tabuli svítilo v jejich prospěch. Na výkonech žáků se však rozhodně dá stavět.

"Ve druhém utkání jsme nastoupili proti Gepardům, kteří opět nepřekvapili a svým destruktivním stylem hry nám prakticky nedali šanci vyhrát, i když předvedený výkon nebyl vůbec špatný. Kluci si opravdu vytvořili několik tutových šancí, které ale neproměnili. Přísluší mi hodnotit jen herní projev, čili jsem v celku spokojený, avšak bota nás tlačí v koncovce a v obsazování hráčů. Na tyto věci se postupem času dostaneme v tréninkovém procesu." dodal po druhé porážce Petr Bednář. 

Poslední turnaj před Vánoci odehrají starší žáci proti FBC Slovácku a Snipers Třebíč modří v Uherském Hradišti, konkrétně 10.  prosince 2022.

Autor článku: Šimon Kuběna