Starší žáky o víkendu čekal turnaj na Čejkovické. Na domácí palubovce tentokrát přivítali brněnské Hornets a modrý tým z Třebíče. Draci bohužel nenavázali na předchozí turnaj, na kterém nebyli daleko od dvou výher a své trenéry zejména v prvním klání příliš nepotěšili. Jak turnaj a výkony svých svěřenců hodnotil kouč David Bednář, čtěte v komentáři.

Komentář trenéra Davida Bednáře

"Do prvního zápasu náš tým bohužel vstoupil silně nekoncentrovaným výkonem, což přisuzuji zejména ledabyle prodělané rozcvičce a následnému rozchytání. Projevy hráčů po začátku utkání neodpovídaly jakékoliv vědomé připravenosti na to, že proti nám stojí družstvo, které bude chtít zvítězit a bude s námi bojovat. Hráči pak působili na hřišti velmi zmateným a nezúčastněným dojmem a zcela nepochytili počáteční průběh utkání. Tyto skutečnosti způsobily, že družstvo inkasovalo mnoho branek pramenících z fatálních chyb zejména v obranné fázi hry a zároveň se nám téměř do konce druhé třetiny nepodařilo branku vstřelit. Je těžké hodnotit herní projev družstva v zápase, do kterého hráči nevstoupili připraveni tento projev aktivně tvořit. Zhodnotil bych tedy pouze třetí třetinu, ve které se už hráči “probudili“ ze své letargie a dokázali vstřelit několik branek. Zde se jim dařilo prostřednictvím jednoduchých a přímočarých řešení překonávat střední pásmo hřiště a vytvářet si šance. Bohužel zde chyběla větší chuť hráčů střílet. Velké trhliny byly i v této třetině viditelné v naší obraně. Prozatím nám dělá eminentní problémy osobní obsazování hráčů, řešení situací 2 vs 1 a další. Těmto základům se již na tréninzích více věnujeme a je tedy třeba, abychom tyto dovednosti přenášeli i do utkání. Celkově bych řekl, že tento zápas nám ukázal, jak důležité je vnímat a soustředit se na zápas už na začátku rozcvičky nebo při briefingu v šatně. Pokud totiž hráči začnou vnímat co se děje až společně s hvizdem rozhodčího k začátku utkání, nedokáží předvést výkon odpovídající svým schopnostem, což pro nás prakticky znehodnocuje časoprostor utkání z pohledu jeho funkce jako učební platformy."

"Do druhého zápasu proti Snipers Třebíč Modří nastoupil tým poučený z prvního zápasu dne v maximální koncentraci a s odpovídajícím nasazením. V tomto utkání proti nám stál kvalitní soupeř s dobrými technickými schopnostmi a s kvalitní úrovní spolupráce mezi hráči, kteří dokázali efektivně na hřišti spolupracovat a zejména trestat naše chyby. Naše družstvo v tomto zápase ovšem předvedlo velmi sympatický herní projev. Výkon některých hráčů byl v tomto utkání nad má veškerá očekávání. Velmi pozitivně bych také hodnotil zapojení hráčů na postech, na kterých běžně nehrávají, což jim dalo možnost zkusit si v zápase nové věci a poznat hru z nové perspektivy. Naší hře do útoku opět chyběla zejména střelba a také vyšší kvalita finálních přihrávek. V první části utkání hráči volili při přechodu do útoku většinou spíše složitější řešení skládající se z mnoha přihrávek. Náš soupeř ovšem dokázal ve většině případů tuto kombinaci v některé její části přerušit a přenést hru do svého protiútoku, z čehož padlo několik branek do naší sítě. Postupně tak hráči přešli spíše k jednodušším řešením ve stylu přechodů 1 vs 1 nebo rychlého posunutí hry po mantinelu. V obraně bych v tomto utkání vypíchl pozitivní i negativní aspekty. Pozitivně bych hodnotil vysoké množství obětavých bloků. Hráči se nebáli zaklekávat do prudkých střel, což je jistě velmi dobré zjištění. Negativně bych hodnotil především nedůraz ve velkém brankovišti a také stále příliš pomalé reakce hráčů na dění na hřišti, což nám znemožňovalo adekvátně reagovat například na již výše zmíněné protiútoky. Kdybych měl toto utkání shrnout, mohl bych říct, že se jednalo o kvalitní zápas se soupeřem, který prověřil naše schopnosti v řešení situací do obrany i útoku a z mého pohledu v něm hráči předvedli velmi kvalitní výkon v maximálním nasazení. Hráči ze sebe v počtu 9+1 dostali skutečně to nejlepší. Individuální ocenění si podle mého zaslouží zejména tři obránci – Jakub Klvač, Nikolas Kocmánek a Marek Válek, kteří se kvůli tomuto počtu točili celý zápas pouze mezi sebou a předvedli skutečně bojovný výkon hodný klubového hesla Fight Like a Dragon. Děkuji všem hráčům za turnaj plný emocí, legraci i kefírového mléka a těším se, co tento tým předvede na příštích turnajích."

Po dvou florbalových víkendech po sobě si starší žáci odpočinou, k dalším bojům totiž vyběhnou až 20. března v Měníně.