V úterý 4. října se v pražském O2 universum konala historicky první konference Sport Alive. Sport Alive je novou sportovně-byznysovou konferencí, která má za cíl propojovat svět sportu, svět reklamně-mediální a veřejný sektor. Jen efektivní spojení těchto tří stran může zvýšit dlouhodobou udržitelnost českého sportu a ve finále i jeho úspěchy.

Součástí konference bylo i vyhlášení nejlepších projektů v šesti různých kategoriích. Florbal Židenice teprve nedávno zaslal dvě přihlášky do kategorie Nejlepší projekt s nízkým rozpočtem. Jak sociální fond, tak sbírka pro Janu Kováříčkovou, se probojovaly do nejlepší desítky. První jmenovaný projekt navíc postoupil až do nejlepší trojky!

Odborná porota nakonec rozhodla, že v historicky prvním ročníku Sport Alive Awards se náš projekt umístil na nejlepší udělované pozici, tedy na druhém místě! V této kategorii nebyla vyhlášena první pozice, ale pouze druhá a dvě třetí. 

Sociální fond Florbalu Židenice se umístil nejvýše a manažer klubu Lukáš Konvičný tak mohl před účastníky konference projekt představit. "Sociální fond je projekt pro děti ze sociálně slabších a znevýhodněných rodin. Chtěli jsme jít naproti dětem, které chtějí sportovat, ale nemohou si to z různých důvodů dovolit. Projekt jsme spustili loni v září zejména díky novým partnerům, kteří jej finančně podpořili. V pilotním ročníku jsme pomohli 16 dětem, které mohou sportovat, protože jsme jim částečně uhradili členské příspěvky, vybavení, nebo letní soustředění či neligové turnaje."

Ještě jednou děkujeme odborné porotě, že náš smysluplný projekt ocenila! Více informací o konferenci Sport Alive včetně vítězů v dalších kategoriích si můžete projít na webu https://www.sportalive.cz. Podrobné informace o sociálním fondu pak najdete ZDE