Nové tváře a také zapojení mladších žáků. Bez několika hráčů kádru odstartovali novou sezonu starší žáci. Na domácí hale ZŠ Čejkovická se postupně střetli s modrým týmem Třebíče a s Hornets Brno. Oba týmy byly nad síly židenických Draků, kteří ale během turnaje bojovali a nedali nic soupeřům zadarmo. Opřít se navíc mohli o brankáře Martina Starého, který v obou zápasech předváděl vynikající zákroky. 

Komentář trenéra Davida Bednáře: 

"První letošní zápas hráli starší žáci proti týmu Snipers Třebíč. V průběhu zápasu nás technicky i herně vyspělejší soupeř dokázal předčit ve většině aspektů hry včetně konečného výsledku. Na naší hře byl vidět nedostatek zkušeností i velké množství technických chyb, které soupeř vyvolával svým aktivním pojetím hry a dokázal si vytvářet spoustu příležitostí. Při těchto momentech nás nesčetněkrát podržel výkon Martina Starého v bráně, který skutečně exceloval. Jako pozitivní aspekty hry z naší strany bych vypíchnul útočné a aktivní pojetí hry, kdy se naši hráči nebáli napadat soupeře na jeho polovině a projevili značné úsilí ve snaze vstřelit více branek. Soupeř nám ovšem příliš takovýchto šancí nenabídl nebo jsme je nedokázali efektivně využít. Druhý zápas hraný proti Hornets Brno byl svojí podobou i výsledkem podobný zápasu prvnímu. Proti nám opět nastoupil šikovný soupeř, který neměl problém proměňovat své šance. Jako problém v našem týmu se ukázala špatně zaměřená motivace, kdy hráči při nepříznivém stavu skóre ztratili chuť hrát a bylo pro ně těžké se na zbytek zápasu koncentrovat. Pozitivní ovšem bylo, že ve chvíli, kdy byl zápas již výsledkově ztracen, tak hráči ztratili strach o výsledek a začali předvádět spoustu výborných individuálních akcí a odvážných pokusů, což považuji za velké plus. Je důležité pracovat na správné motivaci hráčů tak, aby takovouto odvahu projevovali po celý zápas bez ohledu na výsledek na tabuli. Potíž tedy je, že většina hráčů je na výsledek silně fixována i přesto, že výsledek jako aspekt hry je pro nás z pohledu výchovy sportovce momentálně nedůležitý.

I přes pro nás v současné době nepříznivý obraz hry je třeba si uvědomit, že veškeré chyby a nedostatky na hřišti jsou nedílnou součástí cesty, jejímž prostřednictvím se hráči postupně učí novým dovednostem a získávají zkušenosti ve zvládnutí hry, a to jak díky své účasti v každém zápase, tak i díky silnějším soupeřům, kteří nás sice výsledkově mohou porazit, právě konfrontací s nimi a posléze prací s vlastními chybami se lze toho nejvíce naučit. Nicméně aby tento proces správně fungoval je třeba, aby celý tým projevoval v průběhu celého zápasu odvahu a nadšení hrát. Jen tak je možné využít naplno učební prostor, jakým pro nás turnaje jsou, ztratit strach a negativní pohled na možné pochybení a tím získat chuť zkoušet si v ostrém zápase veškeré činnosti, které i když se hráči vždy nepovedou, tak se mohou z chyb poučit a tím se posunout dál. Naším cílem by tedy mělo být například nebát se vyzkoušet kličku natrénovanou na tréninku i v zápasech. Je jasné, že se klička hráči pod tlakem často nemusí povést, z čehož mohou pramenit šance a góly soupeře. Ovšem jen tímto způsobem dochází k opravdovému osvojení jakékoliv florbalové dovednosti. V obou zápasech se bohužel ukázalo, že většina hráčů je stále motivována vnějšími podněty jako je právě kupříkladu výsledek zápasu nebo počet inkasovaných gólu a postrádá motivaci vnitřní, tedy požitek ze samotné hry, ať už je stav skóre jakýkoliv. V souvislosti s tím pak hráči často řešili věci, které sami nemohli ovlivnit - rozhodčí, soupeřovu hru, nevyhovující povrch, což je rozptylovalo od vlastního výkonu a projevech na hřišti. Je proto potřeba nyní pracovat na tom, aby hráči získali správnou motivaci a nebavila je pouze výhra, která pro nás jako pro tým starších žáků není tím nejdůležitějším, ale aby je bavila samotná HRA a aby se soustředili především na záležitosti, které mohou svým působením skutečně ovlivnit.  Celý turnaj bych ovšem celkově zhodnotil pozitivně, jelikož jsme získali velké množství podnětů pro další společnou práci a osobně jsem měl velkou radost z mnohých momentů, kdy se ukázal velký jak florbalový, tak osobnostní potenciál hráčů."

Další zápasy čekají na starší žáky 3. října, kdy v Tuřanech nastoupí proti Panthers Otrokovice a brněnským Gepardům.