Týmy přípravky a elévky se na prvním turnaji v této sezoně představily na brněnské hale SportPoint. Děti z kroužků dostaly příležitost vyzkoušet si první zápasy na Lesné a rozhodně se neztratily. Přečtěte si, jak jednotlivé turnaje svých svěřenců hodnotily trenérky. 

Přípravka - komentář Šárky Staré

"Po roce se odehrál turnaj jihomoravské ligy přípravek. V neděli nastoupily ke svým zápasům v lize přípravek hned 4 družstva Židenic. V úvodním zápase si zahráli naši nejmenší proti sobě. V dalších zápasech se na hřišti zkušenějších utkali naši kluci postupně s týmy Horní, Gullivers a TROOPERS. Kluci uplatnili své zkušenosti z letních turnajů a nechyběla jim chuť dávat góly. Myslím, že všechny zápasy vyhrály rozdílem 5 a více gólů. Ve dvou zápasech jsme dokonce udrželi čisté konto. Bylo vidět, že kluky florbal baví. Na druhém hřišti nováčků reprezentovaly Židenice začínající a mladší děti. Každý zápas chytal někdo jiný a děti se zlepšovaly zápas od zápasu a dokonce si užily svou první výhru v sezoně. Svoji premiéru na trenérské lavičce si užila i Zuzka Žampachová. Po turnaji se nás děti ptaly, kdy se bude hrát další turnaj, protože se už těší, až si znovu zahrají. Co víc si přát? Za 14 dní ve Znojmě se tedy budeme těšit na další góly!"

Elévky - komentář Natálie Janečkové

"Turnaj elévek nemůžu hodnotit jinak než pozitivně. Naším cílem pro tuto sezónu se skupinkou elévek je mimo dovedností s florbalkou také probudit v nich lásku pro florbal, aby se z každého zápasu dokázaly radovat a nesmutněly z toho, když se něco zrovna nedaří. Na holkách šlo vidět, že dlouhá pauza bez florbalu udělala své. První zápas byl lehce nervózní a holky se musely rozkoukat a zvyknout si na prostředí. Do odehraných zápasů daly ale všechno, každá se snažila dát gól a předvádět to, co jsme si na tréninku říkaly a učily se. Některé dovednosti šly lépe, jiné hůře. Pro nás trenérky je to impulz k tomu, abychom na tyto dovednosti kladly na tréninku větší důraz a třeba holkám lépe vysvětlily smysl toho, proč to po nich chceme. Věřím, že do příštího turnaje se opět trochu posuneme."

Děti z kroužků - komentář Jitky Drápalové

"V neděli 10.10. se prvních letošních zápasů zúčastnily i děti, které navštěvují kroužky na spolupracujících základních školách. V Jihomoravské lize přípravek odehrály 3 zápasy, ve kterých se jim podařilo vstřelit krásných 9 gólů. Do zápasů zasáhlo 5 kluků a 3 dívky, pro mnohé z nich to byly první opravdové zápasy v životě. Některé děti si také vyzkoušely, jaké je to být brankářem. Díky výborným zákrokům skončilo v naší brance pouze pár míčků. Věříme, že si děti odnesly příjemný zážitek, a o to víc se budou na florbal vždy těšit."