K1 Florbal Židenice - TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:4 (1:2, 2:0, 2:2)

Branky: 14. Nobilis, 18. Kokeš, 22. a 41. Tuček, 40. Brhel - 8. Ochman, 13. Marušík, 34. Jelínek, 37. Kylián

Úvodní turnaj juniorů se konal ve Znojmě. Junioři v prvním utkání nastoupili proti domácímu celku, se kterým bojovali o prvenství v loňské sezoně. Očekával se tak vyrovnaný duel. Znojmo se v první třetině dostalo dvěma brankami vedení, před odchodem do šaten však snížil Simon Nobilis. V druhém dějství se střelecky dařilo zejména židenickým, Kokeš vyrovnal v 18. minutě a čtyři minuty na to poslal Draky poprvé do vedení Tuček. Znojmo se v druhé periodě nenechalo zahanbit a dvěma góly vrátilo vedení na svou stranu. Zajímavý duel nakonec rozhodla povedená minutka a půl ve třetí části, během které skórovali Brhel a podruhé Tuček, kteří tak Židenicím vybojovali první tři body v sezoně. 

Trenér Michal Havelka byl spokojen, že vlastní rozhodnutí jeho svěřenců předčilo organizovanost soupeře. "V prvním utkání proti Znojmu jsme nastoupili proti dobře organizovanému soupeři, který měl srovnatelnou individuální kvalitu po fyzické i technické stránce. I když soupeř vstoupil do utkání lépe, jeho hra byla příliš takticky svázaná a tak jsme se do utkání vrátili a i po zaváhání ve druhé třetině jsme i napodruhé získali nad hrou kontrolu a brankový stav otočili. O úspěšném zvládnutí duelu rozhodla naše odvaha a sebevědomí a individuální kvalita hráčů a schopnost činit na hřišti vlastní rozhodnutí a takticky svázaného soupeře přehrát."

K1 Florbal Židenice - PANTHERS OTROKOVICE 7:3 (1:1, 2:2, 4:0)

Branky: 14. a 45. Kokeš, 20. Tuček, 22. a 36. Peitl, 33. a 42. (PH) Nobilis - 10. Novák, 30. Procházka, 30. Šťourač

Ani ve druhém zápase juniory nečekalo nic jednoduchého. Narazili totiž na Otrokovice. Tedy na tým, který ještě loni působil v celostátní soutěži. Otrokovice sice šly do vedení, ale Židenice třemi góly skóre otočily. Ve 30. minutě se však hostům podařily vstřelit dvě rychlé branky a bylo srovnáno. Jako rozhodující se ukázala třetí třetina. V ní Židenice dominovaly a díky Peitlovi, Kokešovi a dvěma zásahům Nobilise se dostaly do čtyřbrankového vedení. Otrokovicím už se nepodařilo korigovat, a tak junioři brali další tři body. 

"V druhém utkání proti Otrokovicím opět do utkání lépe vstoupil soupeř. Hráči však velice brzy pochopili, jak na soupeře hrát a s druhou třetinou se naše hra výrazně zlepšila, přibývalo šancí i vstřelených branek, což ve třetí části znamenalo z naší strany prakticky kompletní kontrolu hry. V obou utkáních hra odpovídala očekáváním z tréninků, v duelu se Znojmem jsme dle mého názoru mohli být ještě odvážnější. Celkově vzato jsou dojmy z prvního dvojutkání poměrně pozitivní," dodal k druhému zápasu a celkově k turnaji trenér Michal Havelka. 

K dalšímu turnaji junioři vyjedou do Kyjova, kde se v sobotu 1. října postaví TROOPERS a domácím Dragons.