Nejpočetnější židenická kategorie, elévové, se v uplynulých týdnech potýká s velkou marodkou. Trenéři tak měli spoustu práce, aby poskládali tři družstva na nedělní turnaje do Modřic a na SportPoint. Přečtěte si, jak výkony jednotlivých týmů hodnotili trenéři. 

Hodnocení týmu White - trenér David Bednář

"V neděli nastoupilo družstvo elévů White v počtu pouze pěti hráčů, což bylo způsobeno náhlou marodkou několika z kluků. I přes tento handicap se tým popral s turnajem velmi srdnatě a předvedl velmi pěkné výkony. Hráči dokázali většinu zápasů soupeře tlačit svojí útočnou hrou a vstřelovat jim branky. Velmi dobře si v útoku vedli Filip Černý a Tomáš Kraic, kteří byli zodpovědní za většinu branek, které tým na turnaji vstřelil. Velmi dobrým výkonem se na turnaji blýskli také Honza Šimonek, který vytvořil mnoho útočných akcí svými přechody jeden proti jednomu a přispěl tak také k mnohým brankám družstva. Dále musím pochválit Kubu Gregora, který i přes střeleckou smůlu dokázal několikrát skórovat a především pro tým vybojoval mnoho balónků. Daniel Růžička, nováček v týmu elévů, si pak na turnaji odbyl svoji zápasovou premiéru, a i když se mu těsně nepodařilo vstřelit branku, ukázal nám, že bojovat o zápas umí a také, že se dovede zápas od zápasu zlepšovat. I jeho tedy musím pochválit za předvedenou hru a sportovního ducha."

GALERIE Z TURNAJE NA SPORTPOINTU

Hodnocení týmu Pink - trenér Štěpán Pacal

"Tým Pink odehrál v neděli celkem 4 utkání, z nich 1 vyhrál a 3 prohrál. Kluci si 1., 2., a poslední utkání pěkně zahráli, avšak 3. zápas dne pro ně byl spíš noční můrou. V prvním utkání narazili na výkonnostně podobný tým, hráli pěkně, tvořili hru a ta je bavila. První půlku však kvůli lepší produktivitě soupeře prohráli 2:4, ve druhé již nezvládli dotáhnout náskok soupeře. Druhý mač sehráli s brněnskými Gepardy, prohráli jej 3:6 a předvedená hra prakticky odpovídala výsledku. Kluci hráli svoji hru, tvořili, hodně stříleli a snažili se, ale velmi brzy v zápase se začali soustředit na věci, které neovlivní, tj. fauly soupeře a (ne)pískání sudího. V hlavách byli tedy nastaveni velmi špatně a prohráli i druhý zápas. Předposlední utkání proti klukům nastoupil tým TROOPERS, který na tom je kvalitativně lépe. Elévové dostali před tímto utkání zopakováno, co mají a nemají na hřišti řešit, k ničemu to bohužel evidentně nevedlo. Kluci dostali poměrně rychle 1. gól a pak už se to jen vezlo. Naši si stále stěžovali na fauly soupeře, rozhodování rozhodčího a nesportovní chování (nadávání, posměšky) ze strany soupeře. Bohužel se řešení těchto věcí i po několika připomínkách do konce zápasu nevyvarovali, někteří dokonce odmítali hrát..

Před posledním zápasem došlo na větší promluvení do duše a především uklidnění hráčů. Do následujícího utkání tak nastupovala již energie plná, natěšená florbalová skupina, prahnoucí po vstřelených brankách a vítězství. Kluci hráli statečně celý zápas, dění na hřišti bylo velmi vyrovnané a zápas pro oko diváka zajímavý. Po skóre 7:6 elévové odešli ze zápasu šťastní a právem jako vítězové. Poté už jen došlo na společné focení a kluci každý po svých odjeli na nedělní oběd."

GALERIE Z TURNAJE NA SPORTPOINTU

Hodnocení týmu Black - trenérka Jana Vývodová 

"Kvůli spoustě absencím jsme tentokrát do týmu Black zařadili pouze pět statečných. Nízký počet hráčů kluky nerozladil, ba naopak. Ještě více je to nakoplo. Ze začátku se sice snažili soupeře uběhat, ale po chvíli zjistili, že to tímto stylem asi úplně nepůjde. Kluci začali více spolupracovat, nahrávat si a zakončovat. S turnajem se i tak popasovali velmi dobře, byla to pro ně ideální příprava a nová zkušenost."

GALERIE Z TURNAJE NA SPORTPOINTU