Paní Tuzová, pojďme na začátek představit kliniku a sdělit čtenářům a potenciálním zájemcům, čím se zabývá a jaké služby nabízí.

Oční klinika NeoVize funguje na Poliklinice Viniční od 1. září 2008. Vznikla jako první soukromé oční chirurgické pracoviště v Brně. V té době tu žádné podobné pracoviště nebylo a místní nemocnice nestíhaly pokrývat poptávku po oční péči v Jihomoravském regionu. Jednalo se hlavně o operace šedého zákalu, na které museli senioři dlouho čekat. Laserové operace očí tehdy v Brně nenabízel v podstatě nikdo. Takže hned po otevření NeoVize byl zájem ze strany pacientů obrovský. Specializujeme se především na odstraňování dioptrií a léčbu šedého zákalu. Dioptrie odstraňujeme laserem (většinou do 40 let věku), nitroočními operacemi (spíše po čtyřicítce), ale umíme si poradit i s krátkozrakostí (špatné vidění do dálky), dalekozrakostí (špatné vidění na blízko), astigmatismem (cylindrickými dioptriemi) i s presbyopií, což je problém se zaostřením na blízko po čtyřicátém roce věku. Pokud se na operaci necítíte, ale potřebujete zlepšit vidění, můžete si k nám přijít i pro nový předpis na brýle nebo kontaktní čočky. Mám také optiku, kde vám brýle vyrobí.

Pokud mám například šedý zákal a chci podstoupit operaci. Jak vypadá následný proces?

Šedý zákal léčíme nitroočními operacemi s implantací vysoce kvalitních nitroočních čoček. Při jednom zákroku umíme odstranit šedý zákal i dioptrie. Nejvhodnější operační metodu doporučí každému pacientovi naši zkušení lékaři na základě podrobného vyšetření očí. To trvá asi 3 hodiny a zahrnuje i takzvané rozkapání očí, při kterém se rozšíří zornice a lékař tak může vyšetřit i oční pozadí. Opravdu detailní předoperační vyšetření a správně vybraná operační metoda jsou klíčové pro dobrý výsledek operace. Naši lékaři zákrok doporučí pouze pokud vyloučí veškeré možné kontraindikace k zákroku, které by mohly mít negativní vliv na výsledek operace a pokud jsou 100% převsědčeni o přínosu operace pro pacienta. Odstranění dioptrií či šedého zákalu probíhá v lokální anestezii, kdy je operované oko znecitlivěno speciálními kapkami, a zákrok nebolí.

Jak dlouho taková operace probíhá?

Na operačním sále stráví pacient přibližně 15 minut a po krátkém odpočinku odchází s doprovodem domů. Už druhý den na operované oko normálně vidí. Spousta pacientů přijíždí na kontrolu druhý den v pohodě autem.

S židenickými florbalisty spolupracujete téměř rok. Jak dosavadní spolupráci hodnotíte?

Komunikace je velmi příjemná, bohužel do některých plánů nám letos výrazně zasáhl covid. Ale věřím, že všechno ještě doženeme.

Klinika má po dobu svého působení za sebou více než 50 000 operací, což je úctyhodná bilance. Jaké máte plány do budoucna?

Chceme pokračovat v tom, co děláme, protože pomáhat lidem k lepšímu zraku má obrovský smysl. A pozitivní zpětná vazba od našich pacientů nás utvrzuje v tom, že to děláme dobře. Současně chceme i nadále sledovat nejmodernější trendy v oftalmologii a zpřístupňovat špičkovou techniku a postupy našim pacientům.

Útočník mužského áčka a mládežnický trenér Petr Bednář využil spolupráce s klinikou NeoVize a během uplynulého srpna podstoupil operaci.

Peťo, jaký jsi měl problém, kvůli kterému jsi se rozhodl podstoupit operaci?

Měl jsem krátkozrakost, tzn. zhoršené vidění do dálky. Musel jsem nosit i při sportu klasické dioptrické brýle. Čočky jsem nezkoušel, protože je okolo toho spoustu starostí, ať už je dávat do roztoku či pamatovat na to, aby s nimi člověk neusnul. Navíc se klinika NeoVize stala naším partnerem, takže to mi rozhodnutí o podstoupení spolupráce ulehčilo.

Jak tě brýle při sportu omezovaly?

Hlavně v tom, že se mi často mlžily a měl jsem omezené zorné pole.

Jak vypadal operační a pooperační proces?  

Po vstupním vyšetření, které jsem absolvoval, jsem se rozhodl pro operaci. Ta proběhla naprosto v pořádku, netrvala vůbec dlouho, a navíc byla bezbolestná. V pooperační době jsem jeden týden kapal protizánětlivé kapky a měsíc oční kapky, abych neměl pocit suchých očí.

Byl jsi se službami kliniky spokojen? V jakém stavu jsou tvé oči teď?

Se službami NeoVize jsem byl nesmírně spokojen, velmi sympatický a příjemný personál. Snažili se mi co nejvíce poradit, za což jim vděčím. Oči mám nyní naprosto v pořádku a nic mě neomezuje. Žádné kapky kapat nemusím, pouze v případě, když bych měl pocit suchých očí. Cílem bylo se zbavit brýlí, což se podařilo. Pokud bych měl za sebe říct, jestli bych oční kliniku v Brně doporučil či nedoporučil, tak rozhodně doporučil. Všichni byli laskaví, příjemní a vše dobře dopadlo. Moc děkuji!

Ze spolupráce s klinikou NeoVize plynou pro členy klubu výhody, které můžete najít v dokumentech na členské sekci. Více informací o klinice se dozvíte na https://www.neovize.cz/

#SpolečněVidímeBudoucnostRůžově