Jirko, uplynulou sezonu bohužel ukončila nepříjemná situace, o které už byla napsána spousta řádků. Kromě zrušených tréninků a zápasů byla ukončena nadějně se vyvíjející čtvrtfinálová bitva A-týmu žen proti Ivanti Tigers. Byla to pro tým tvrdá rána?

Samozřejmě, po prvních dvou venkovních zápasech celý tým cítil velkou šanci na postup a byl zdravě nažhavený na domácí zápasy. Holky se chtěly doma ukázat a věřím, že do haly na Vodové by si našlo cestu plno fanoušků, kteří by vytvořili tu správnou atmosféru, před kterou se vždy hraje parádně. Bohužel nejdříve přišla informace, že se musí hrát bez diváků a následně o ukončení celé sezóny. Všechny to samozřejmě mrzelo, zdraví je ale přednější. Věřím, že do další sezóny vstoupí holky s o to větším odhodláním.

Jak vedení klubu reagovalo na vývoj nepříznivé situace? Co se během karantény dělo v zákulisí klubu a na čem se pracovalo?

Reagovali jsme dle vydaných vládních nařízení, tréninky i zápasy bohužel musely být zrušeny. Klub ovšem fungoval dál, pracovalo se na běžné agendě, zajištění financí pro nadcházející sezónu, nových stanovách, byla spuštěna Dračí výzva motivující naše členy k aktivitě alespoň u nich doma, a došlo i na projekty, které jsme do té doby trochu odsouvali. Konkrétně se jednalo o nasazení nové verze členské sekce a práci na nové verzi webových stránek provázaných právě s členskou sekcí. Dále probíhala příprava letních akcí, kde jsme ale samozřejmě byli v určité nejistotě, jak vše nakonec dopadne.

Jednou z nejstěžejnějších novinek je změna stanov a nové vedení klubu. Co říkáš na výsledky Valné hromady? Jak vnímáš změny ve vedení?

Jsem rád, že jsme změnu stanov dotáhli do konce a úspěšně proběhla Valná hromada. Velmi mne potěšila účast a zájem o dění v klubu. Pevně věřím, že Valná hromada zvolila správně a že noví členové vedení pomohou svými zkušenostmi posunout klub zase dál.

Dle stanov byla založena také kontrolní komise. Co si od ní slibuješ?

Od Kontrolní komise si slibuji kontrolu vedení klubu. Myslím, že členové budou díky nově zvolené kontrolní komisi vnímat rozhodnutí vedení jako jasnější a transparentnější.

Zpět ke sportovní stránce. Do sezony 2020/21 jsme přihlásili 23 týmů, což je nejvíc z celého regionu. Co na to říkáš?

Je to skvělý výsledek. Nyní je potřeba dále pracovat na navyšování členské základny a dlouhodobém sportovním i osobnostním rozvoji u našich hráčů.

Do sezony nastoupíš jako hlavní trenér mladších žáků a vracíš se zpět ke kormidlu mužů. Máš již nastaveny cíle u obou týmů? Čeho bys s nimi chtěl dosáhnout?

U mladších žáků je hlavním cílem rozvoj individuální techniky u všech hráčů, u nováčků v této kategorii přechod na pětkový florbal, zkoušení hry na různých postech a celkový hráčský rozvoj. U mužů jsme cíl řešili na soustředění a tým si jej nastavil sám. Kluci si dali za cíl postup do vyšší soutěže a zlepšení zakončení v zápasech. Uvidíme, nakolik je výsledkový cíl reálný, to ukážou až první zápasy. Z hráčů je ale cítit nadšení a touha zlepšovat se, což je důležitý startovací můstek.

Budeš i nadále působit jako asistent u A-týmu žen?

To už bohužel stíhat nebudu.

Od založení klubu v roce 2002 sedíš na prezidentském křesle. Jak vnímáš, kam se klub za ty roky posunul? Čekal bys tehdy, že za téměř 20 let budeš stále v roli prezidenta?

Těžko říct, o tom jsem tehdy určitě nepřemýšlel. Hlavně je ale neuvěřitelné, kam se klub posunul. Začínali jsme jako parta 15 kluků, kterým se líbil florbal a chtěli si zahrát. No a teď máme 23 týmů v soutěžích, plnou věkovou strukturu jak v ženské, tak v mužské kategorii, áčko žen hraje Extraligu a máme téměř 400 členů. Určitě ale vnímám i fakt, že je stále obrovský prostor, kam se posouvat a co zlepšovat.

Na konec rozhovoru máme pro tebe připraveny dvě otázky na odlehčení. Není tajemstvím, že se sekretářkou klubu a trenérkou Šárkou jste ve svazku manželském. Oba jste velmi vytížení, potkáváte se vůbec doma?

No moc ne, ale někdy se potkáme (směje se).

Co děláš ve svém volném čase, pokud zrovna netrénuješ nebo neřešíš věci okolo florbalu?

Volného času je opravdu hodné málo. Když se nějaká chvilka naskytne, tak se snažím věnovat rodině. V zimě rád vyrazím na lyže a v létě zase na kolo.