Po vyrovnaném boji o nejlepší hráčku měsíce jsme sledovali vyrovnanou bitvu o nejpovedenější gól měsíce. Klára Jahodová a Natálie Janečková se dlouho přetahovaly o vítězství, první zmíněná dokonce má u příspěvku na Facebooku nejvíce hlasů, ale poslední dva bohužel dorazily až po sobotním deadlinu. Z vítězství se tak raduje aktuálně nejproduktivnější hráčka A-týmu Natálie Janečková! 

Hráčka s číslem 9, která v Židenicích kroutí už šestou sezonu, opanovala anketu díky parádní brance na 4:1 v derby proti brněnským Bulldogs. Po sérii přihrávek z obranného pásma vyslala Petra Bílá diagonální pas právě na Natálii Janečkovou, která střelou z první z dálky vymetla šibenici hostující branky. "U tohoto gólu mám radost hlavně z toho, že se jednalo o kombinaci celé lajny," hodnotí trefu, která jí přinesla ocenění gól měsíce.

Naty, gratulace k nejlepšímu gólu měsíce! Máš radost?

Děkuji moc. Radost mám rozhodně. Vždy mě potěší, když někdo dokáže ocenit práci jiných.

Anketu o gól měsíce jsi vyhrála už podruhé, poprvé v loňské sezoně v prosinci. Vypadá to, že máš recept na kvalitní branky? 

Recept na kvalitní branky bych zrovna neřekla. Spíš mám zkrátka šikovné spoluhráčky, se kterýma si míček vybojujeme a chceme s ním zahrát vždy to nejlepší a občas i nejhezčí (směje se). A pak z toho vznikají góly měsíce.

Jednalo se o důležitou trefu v domácím zápase s Bulldogs, kdy jsi zvyšovala na 4:1. Byla to velmi rychlá a povedená kombinace, kterou jsi zakončila z velké dálky do šibenice. Povedená trefa, co myslíš?

U tohoto gólu mám radost hlavně z toho, že se jednalo o kombinaci celé lajny. Nebylo to vyvezení a posunutí jedné hráčky, ale míčku se dotkla každá spoluhráčka v lajně. Takový přechod z obrany do útoku se nám nedaří vždy, takže to byla fakt super souhra, na jejímž konci jsem byla já, která zkrátka chtěla dát gól. Do šibenice jsem nejspíš nemířila schválně (směje se).

Přesto se jednalo o dramatické utkání, Buldočky náhodnými brankami snížily na rozdíl jediné trefy. V zápase jste byly lepší, ale málem jste vedení ztratily. Hrála roli nervozita?

Myslím si, že všechny už jsme odehrály mnoho utkání a tak v tom nervozita úplně roli nehrála. Spíše zklamání z toho, že jsme dopustily, aby se Buldočky vrátily do hry. A vždy když malinko klesnete v hlavě, automaticky se hra trochu posune k horšímu. Hlavní ale je, že jsme to nakonec zvládly.

Aktuálně jsi s 23 body nejproduktivnější hráčkou týmu. Před sezonou sis stanovila cíl bod na zápas, jsi tak celkově se svými výkony spokojena nebo je stále na čem pracovat?

Vzhledem k tomu, že cíle zatím dosahuji, jsem spokojená. Ovšem určitě je na čem pracovat. Ráda bych třeba chtěla skórovat i v zápasech, kdy hrajeme proti silným soupeřům z první čtyřky, nebo chci v těsných zápasech dávat rozhodující góly.

Třiadvacet bodů je tvůj nejlepší počin v extraligové kariéře. Přesto bys asi body vyměnila za lepší bodový úspěch týmu, je to tak?

Je příjemné mít individuální body, ale faktem je, že by bylo lepší, kdyby nám letos tenhle počet bodů svítil v tabulce. 

Při zranění kapitánky Jitky Drápalové jsi dostala i šanci navléci kapitánskou pásku. Jaký to byl pocit?

Je to pro mě čest dělat holkám kapitánku. Samy si zvolily, že Jíťu v případě její absence budu zastupovat, a tak jsem se snažila, jak nejlépe to umím. 

O víkendu jste nestačily na Start. Opět se jednalo o velmi vyrovnaný zápas, ale zase něco chybělo k bodovému zisku. Co to podle tebe bylo?

Byl to vyrovnaný a námi velmi slušně odvedený zápas. Chyběly góly. Ten zápas měl vše, včetně trochy štěstíčka, kdy soupeř nastřelil i pár tyček. Nám ale chybělo proměnit vytvořené šance na góly.

Nyní je již jisté, že budete bojovat o udržení proti Mladé Boleslavi. Přála sis tohoto soupeře? Jakou očekáváš sérii?

Nejvíce jsem si přála Bulldogs. Ať už z hlediska herního nebo "cestovního" by to bylo nejideálnější, ale bohužel se nevydařilo. Každopádně věřím, že ať už bychom se utkaly s kterýmkoliv týmem z poslední čtyřky, tak si dojdeme pro vítězství a Extraligu v Židenicích udržíme!

Zápasy proti tomuto soupeři bývají relativně vyrovnané. Bude to tuhý boj?

Sérii očekávám rozhodně ostrou, bojujeme už přeci jen o dost. Určitě to nebude jednoznačné, i když by si to všichni přáli. Všichni to chtějí urvat a tu nepříjemnou část sezony ukončit. Já nám věřím a věřím, že nás podpoří všichni, kdo budou moci a poženou nás kupředu.

Do konce základní části však zbývá ještě domácí zápas s Jičínem. Ten i přes střelecké výkony některých hráček bude také hrát nakonec o udržení. Podaří se týmu zopakovat výhru z Jičína, kde jste v druhém kole zvítězily 6:3?

Já věřím, že alespoň ten poslední zápas základní části zvládneme vítězně. Nejednou už jsme Jičín dokázaly porazit. Byť umí potrápit, my máme za poslední dobu za sebou těžké zápasy, které nás připravily k podobným zápasům, jako bude tento.

Play-down je velmi náročná část sezony, sama sis to již vyzkoušela. Na co se bude potřeba zaměřit, abyste tuto fázi sezony zvládly úspěšně?

Nejvíce to bude v hlavě. I když se to zdá jako ohraná písnička a klišé, tak přeci jen klid v hlavě je to nejdůležitější pro tyto zápasy. V sérii budeme muset zužitkovat vše, co jsme do teď natrénovaly a zároveň se snažit dopouštět se co nejméně chyb, které by soupeř mohl trestat.

Napříč florbalem se bohužel snižuje divácká návštěvnost. Právě diváci však můžou hrát důležitou roli ve vypjatých momentech play-down. Vnímáš to taky tak? Na co bys diváky nalákala, aby zaplnili halu a pořádně vás podpořili?

Musím přiznat, že návštěvnost na domácím utkání proti Bohemians, kdy výjimečně dorazilo přes 200 diváků, mě trochu znervózněla, zároveň ale ve vyřazovacích bojích je to něco jiného a podporu v hledišti budeme potřebovat víc, než kdy jindy.

Fanoušky bych rozhodně nalákala na utkání, ve kterých by mělo padat hodně gólů na obě strany, zároveň my se budeme chtít předvést co nejlépe, abychom sérii měly rychlou a vítěznou. Tak buďte u toho!