Ájo, velká gratulace k ocenění. Co na něj říkáš?

Musím přiznat, že z toho mám dost smíšené pocity. Na jednu stranu to samozřejmě potěší, na druhou stranu každý, kdo mě aspoň trochu zná, určitě ví, že se do rozhovorů zrovna neženu.

Doposud sis nenainstalovala Instagram, takže jsi vývoj ankety asi nesledovala, že?

Je pravda, že Instagram nemám, nicméně všichni ostatní v naší rodině ho mají, takže jsem o vývoji byla informovaná, ať už se mi to líbilo nebo ne. Nedá se tedy říct, že bych to úplně nesledovala.

Zvítězila jsi s velkým náskokem. Věděla jsi, že máš tak početnou fanouškovskou základnu na Instagramu?

Měla bych zmínit, že když má sestra objevila tuto anketu, tak přesvědčila několik svých kamarádek k hlasování. Nevím, jestli za tím byl dobrý úmysl nebo jen škodolibost. Dá se tedy říct, že značná část té "základny" patří mé sestře. Bylo tam ale i dost hlasů, které nezprostředkovala a musím říct, že mě to dost překvapilo, ale i potěšilo.

O tobě se ví, že nemáš příliš v oblibě velkou pozornost, což jsi sama už i zmínila. A teď odpovídáš na druhý rozhovor za necelý rok! Zvykáš si na to?

Nezvykám a nevím, jestli se odpověď na tuto otázku někdy změní.

Start sezony se týmu z různých důvodů příliš nepovedl. Jak jej hodnotíš ty?


Začátek sezony určitě není takový, jaký bychom si přáli. Máme ale v týmu spoustu nových hraček, takže se dalo čekat, že se budeme chvíli sehrávat. Navíc nás provází i nějaká zranění. Nejsou to ale věci, na které bych se chtěla nějak vymlouvat.

Zápasy, které jsme prozatím prohráli, byly až na duel s Vítkovicemi vyrovnané. Myslíš si, že jsme z nich mohli vytěžit více?

Rozhodně jsme z nich mohli vytěžit více bodů. Hlavně třeba ze zápasu se Startem, kdy jsme i vedly. Je to škoda. Zkušeností jsme ale získaly dost. Teď musíme jít hlavně naplno do zápasů, které nás teprve čekají.

Už zítra nás čeká brněnské derby. Má pro tebe nějaký speciální význam? Co od zápasu očekáváš?

Pokud nepočítám fakt, že tam znám osobně více hráček než v jiných týmech, tak pro mě žádný speciální význam nemá. Je to derby, takže zápas bude určitě vyhrocený, ale věřím, že si připíšeme body do tabulky

Po last minute odchodu Lenky Remešové do Švédska se z tebe stala brankářská jednička. Jak se s touto pozicí vyrovnáváš? Vyhovuje ti, že dostáváš tolik prostoru v brance?

Prostoru jsem dostala opravdu hodně, víc než jsem čekala. Tato pozice je pro mě nová, ale jsem za tu příležitost ráda. Zároveň si myslím, že mi pomohlo i to, že jsem s týmem byla už od ledna a že jsem v minulé sezoně pár zápasů odchytala.

Záda ti kryje Anna Kratochvílová, která před sezonou přestoupila z Jihlavy. Jak spolu vycházíte?

Anička k nám přišla už na konci minulé sezony, kdy s námi začala trénovat. Nějaký ten pátek už se tedy známe, vycházíme spolu dobře a já věřím, že nám to bude fungovat i nadále.

Zkusme odbočit od florbalu. Co děláš ve svém volném čase? Co tě baví, pokud zrovna neklečíš v brankovišti?

Není to tak dlouho, co jsem nastoupila na vysokou školu VUT. Když k tomu přidám florbal, tak mám většinou o zábavu postaráno. Ve zbývajícím čase si třeba ráda přečtu nějakou knihu.

Chtěla bys něco vzkázat na konec?

Fakt díky, Pájo!