K1 Florbal Židenice B - FBC Sokol Adamov 8:4 (1:2, 5:1, 2:1) 

Branky:  8. Skopal, 14. Sukup, 16. a 27. Dolejška, 16. Patrik Hájek, 23. Brouček (v PH), 26. Nobilis, 37. Václav Hájek - 8. Moser, 13. Machula, 20. a 38. Lukáš

Úvodní třetina prvního zápasu vyšla lépe Adamovu. Dobře organizovaný tým se dostal do vedení a po vyrovnávací trefě z hole Skopala vrátil před koncem třetiny vedení na svou stranu. V druhém dějství se ale karta obrátila a Adamov přestal stíhat aktivní hru Židenic. Domácí v nasázeli svému soupeři pět branek a vypracovali si pěkný náskok. Třetí třetina už zdramatizování nepřinesla, a tak béčko zapsalo výhru 8:4. 

"V prvním utkání jsme nastoupili proti soupeři, který i přes své zkušenosti a organizaci hry, díky kterým s námi podstatnou část utkání držel krok, nemohl ustát naši aktivní a dravou hru a zejména poměrně efektivní napadání. I přes rezervy spojené s nedostatečným zapojením obránců do hry a mnohdy naivní ztráty, jsme předvedli poměrně koncentrovaný výkon, který byl zkomplikován několika zaváháními, kterých se musíme do budoucna vyvarovat. V postupujícím časem utkání jsme pouze navyšovali rozdíl ve skóre a zaslouženě v duelu zvítězili," řekl k zápasu trenér Michal Havelka. 

FBC Gepardi Brno - K1 Florbal Židenice 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Branky: 3. Šubrt, 17. Beránek - 4. Sukup, 18. Patrik Hájek, 26. a 28. Zima

Gepardi jsou v soutěži nováčkem, ale rozhodně se jako nováček neprezentovali. Předváděli sympatický a bojovný florbal, který dělal židenickým problémy. Domácí se dostali do vedení, ale záhy srovnal Sukup. I v druhé části se Gepardům podařilo vsítit první branku, na tu ale stejně jako v prvním případě reagovali hosté o minutu později. Vyrovnaný duel nakonec rozhodl dvěma trefami Pavel Zima, a Židenice se tak mohly radovat z druhé výhry. 

"Podstatně komplikovanější vývoj přineslo utkání s Gepardy. Soupeř hrál odhodlaně, bojovně a velmi pohybově aktivně. Úvodní část utkání jsme se značně přizpůsobili hře soupeře a jednoduše jsme s ním na hřišti bezmyšlenkovitě běhali. S přibývajícím časem jsme se více snažili o kombinační hru s cílem soupeře reálně přehrát, což se nám místy dařilo. Plného pochopení této myšlenky dosáhla ve třetí části první formace ve složení Hájek, Hájek, Nobilis, Sukup, Skopal, která po zbytek utkání soupeře přehrála," dodal k druhému zápasu Havelka.

Muži jsou po dvou turnajích na třetím místě, ze 4 zápasů vybojovali 12 bodů. V dalších zápasech se představí až 30.10., kdy v Tuřanech změří síly s Ivanovicemi na Hané a s déčkem TROOPERS.