Junioři se v sobotu vydali další zájezd, tentokrát do Otrokovic. Na štěrkovišti nejprve v dopoledních hodinách svedli brněnskou bitvu s Gepardy a odpoledne odehráli reprízu loňského finále se Znojmem.

Do prvního zápasu svěřenci trenéra Michala Havelky vstoupili výborně a brzy se dostali do vedení díky Simonu Nobilisovi. Úvodní trefa Gepardy zaskočila a Židenice měly navrch. Převahu přetavily v další branku o 10 minut později, když na 2:0 zvyšoval Kokeš. Další dvě části už byly vyrovnané i gólově. Na 3:0 sice zvýšil Tuček, ale Gepardům se podařilo snížit. Stejný hráč ale vrátil tříbrankový náskok zpět na stranu Židenic. Bohužel Gepardům vyšel excelentně konec druhé a začátek třetí třetiny. Prosadili se Dohnal a Hladký a Draci vedli už jen o gól. V 38. minutě se však znovu dostali do trháku, trefil se Tadeáš Brhel. Ale Gepardi znovu korigovali skóre. Vyrovnat se jim už nepodařilo, Tomáš Drobek navíc sedm sekund před koncem zpečetil výhru Židenic.

"Proti Gepardům jsme do utkání vstoupili velmi zodpovědně a soustředěně. Hráli jsme slušně z obrany a dvakrát jsme se se gólově prosadili. Vstup do utkání soupeře značně zaskočil a již nebyl schopen manko umazat. Utkání rozhodl náš zodpovědný a soustředěný přístup k utkání. Na druhou stranu jsme nebyli schopni na některé situace v zápase zareagovat, což je zásadní negativum. Góly, které nám soupeř vstřelil, byly prakticky totožné a na této úrovni prostě musíme umět hru dobře číst a na řešení soupeře bez problémů reagovat, což se nestalo. Více než schopnosti hráčů o výsledku tohoto utkání bohužel rozhodovala organizace hry. Pozitivní však je, že tým za poslední dobu nabral dostatek zkušeností a organizace hry už nám nedělá zásadnější problém a nesvazuje nás ve výkonu individualit," prohlásil k prvnímu duelu trenér Havelka.

Ještě těžší oříšek chtěli junioři rozlousknout po obědě. Nastoupili proti Znojmu. Tedy týmu, který loňskou 2. ligu juniorů ovládl a ve finále porazil právě Židenice. Junioři se svého soka nezalekli a do zápasu vlétli ve velkém stylu, už ve 2. minutě totiž vedli díky Brhelovi. Bohužel se ukázalo, že první židenická gólová radost byla i tou poslední. Znojmo ve druhé třetině skóre otočilo a nakonec utkání s přehledem dovedlo do vítězného konce.

Junioři nakonec prohráli vysoko 1:6 a kouče Havelku nepotěšili. "Trochu jiné utkání proběhlo se Znojmem. Soupeř prokázal poměrně velkou individuální kvalitu i organizací hry. Do utkání jsme dobře vstoupili a vstřelili první branku. A tím jakoby naše působení v utkání tak trochu skončilo. Od druhé třetiny převzal otěže soupeř a třetí část již byla plně v jeho režii. Z našeho pohledu nešlo o příliš vydařené utkání a to zejména z hlediska motivace. Vrcholným momentem, bohužel v negativním slova smyslu, byla poslední minuta , kdy jsme na dění na hřišti v podstatě zcela rezignovali. Takto se zápasy nedohrávají, na hřišti jsme nenechali maximum a musíme k sobě být upřímní a kritičtí. Chyběl pozitivní přístup, kterým bychom utkání zlomili. Světlými momenty byli dorostenecký brankář Martin Starý a konstantně kvalitní výkony podávající útočník Nicolas Kokeš."

Áčko po sobotních dvou zápasech je druhé v prvním koši. Brzy se dočká turnaje v Brně. V sobotu 12. listopadu na VUT vyzve Dragons a Otrokovice.