Žideničtí dorostenci se teda letos nacestují! Po turnajích v Blansku, Dubňanech a Lužici tentokrát cestovali do Kyjova, kde změřili síly s Břeclaví a Hodonínem. Proti poslednímu týmu tabulky začali výborně a díky dvěma trefám Tomáše Drobka brzy vedli 2:0. Vedení dorostenci pravidelně drželi, avšak soupeři se neustále dařilo skóre dotahovat. Ve třetí třetině Břeclav už vzdorovat nedokázala a židenickým se podařilo nasázet sedm branek. Dorostenci si tak připsali první tříbodovou výhru v této sezoně.

V druhém utkání se na první gól čekalo až do 11. minuty. Skóre otevřel Hodonín, který záhy přidal druhou branku. Židenice ale výborně zareagovaly a díky Haukemu a Bírovi srovnaly. Ve zbytku zápasu už se však bohužel prosazoval jen soupeř. Ten vsítil osm branek a v zápase pohodlně zvítězil.

Turnaj hodnotil trenér Dan Lošťák. "Do prvního utkání jsme nastoupili proti týmu z Břeclavi. Fyzicky a technicky jsme na tom byli lépe než soupeř, podle toho také naše hra tak vypadala. Většinu utkání jsme byli na míčku a mohli jsme tak kontrolovat hru v náš prospěch. Do zápasu jsme nastoupili dosti sebevědomě. Ukázalo se to, když první branku vstřelil Tomáš Drobek 43 sekund po úvodním buly. Necelé 3 minuty na to vstřelil další branku. První třetina herně odpovídala tréninkovému nastavení, byli jsme více aktivní ve finální fázi hry, akorát jsme nebyli schopni nasměrovat míček do branky soupeře. Ve druhé třetině jsme několikrát zaváhali a soupeř to potrestal, stejně tak naše zbytečná vyloučení. Třetí třetina byla taková náhražka za tu první, kdy jsme nespočetněkrát minuli bránu. Tahle třetina byla plně v naší režii.

Ve druhém utkání nás čekal soupeř z Hodonína. Soupeř byl na tom oproti nám lépe jak po fyzické stránce, tak po té technické. Zatímco v prvním zápase jsme se soustředili spíše na tu útočnou část, před zápasem s Hodonínem jsme se domluvili, že se zaměříme na část obrannou. První třetinu jsme na hřišti dělali to, na čem jsme domluvili. Soupeře jsme si rozebírali osobně a dařilo se nám to. První gól dal soupeř z jednoduché herní kombinace „nahraj a běž“. První polovinu utkání jsme hráli se soupeřem poněkud vyrovnanou partii. Myslím si, že jsme ho naším srovnávacím gólem i lehce rozhodili. Bohužel to tak úplně nebyla pravda. Hodonín na naši poslední branku zareagoval třemi vstřelenými brankami ve dvou minutách. V ten moment se celý zápas zlomil. Na hřišti jsme v ten moment spíš jen byli, než že bychom fungovali. Do budoucna se budeme muset zaměřit na naše nastavení v hlavě, abychom tak moc nepodléhali v daný moment výsledku, ale dokázali jakékoliv utkání opět vzít do našich rukou. Na konec bych chtěl velice pochválit starší žáky, kterým se na turnaji vedlo perfektně."