V neděli čekal na starší žáky další turnaj. Nemuseli cestovat daleko, své zápasy s Otrokovicemi a brněnskými Gepardy totiž odehráli na hale v Tuřanech. I tentokrát se mohli spolehnout na výpomoc mladších žáků, kteří po předchozím turnaji udělali velmi dobrý dojem a trenéři je tak znovu zakomponovali do sestavy. 

Celý turnaj okomentoval trenér žáků David Bednář:

"Na začátku prvního zápasu se u mnohých hráčů projevovala nedostatečná koncentrace na zápas. Náš herní projev byl ospalý, což vedlo k mnoha chybám a zbytečným ztrátám míčku. Tyto chyby zvládal technicky vyspělý soupeř velmi dobře trestat, jak je vidět v konečném výsledku zápasu. V pozdějších fázích se nám i přesto podařilo zvednout úroveň naší hry a jako velké pozitivum celého utkání beru taktéž neutuchající chuť našeho týmu hrát, navzdory nepříznivému skóre na tabuli, až do jeho konce. Velké problémy nám také dělala obranná část hry, na kterou se ovšem prozatím primárně nezaměřujeme a z naší strany tedy nebyla na hráče v tomto směru kladena silná očekávání. V současné době je pro nás více důležitá útočná hra a zapojení všech pěti hráčů na hřišti do útoku s cílem vstřelit co nejvíce branek. Toto nastavení vede hráče k aktivnímu pojetí hry formou vytváření tlaku na soupeře, a nikoliv k pasivitě, která je symptomem obranné hry a čekání na soupeřova rozhodnutí. Rád bych také ocenil odvahu hráčů, kdy se mnozí nebáli vyzkoušet si poprvé nový post nebo roli na hřišti a při samotném zápase byla také vidět odvaha u většiny hráčů, ať už šlo o chuť do střelby nebo vypořádání se s napadáním soupeře prostřednictvím individuální akce.

Do druhého zápasu proti Gepardům náš tým nastoupil podle mého názoru mnohem více soustředěn a stejně tak náš výkon se vyznačoval více uvědomělými rozhodnutími. Hráči také dokázali předvést opravdu týmový výkon svým projevem na hřišti i mimo něj. Samotná hra byla po většinu zápasu v naší režii. Technicky i herně méně vyspělého soupeře překvapilo aktivní pojetí hry z naší strany a naši napadající hráči ho nutili k nahodilým řešením situací, při kterých jsme často získali míček a dostali jsme se do zajímavých příležitostí, které jsme bohužel nezvládali tolik proměňovat. I tak se nám nakonec podařilo v utkání zvítězit mimo jiné díky koncentraci všech hráčů do poslední minuty a také díky excelentním individuálním a odvážným výkonům. 

Oba zápasy nám podaly důležité informace. První zápas s vyspělejším soupeřem, který efektivně trestal naše chyby, ukázal, na čem je potřeba nyní pracovat a že pokud chceme v zápase podat dobrý výkon, je nutné v něm dělat smysluplná rozhodnutí. Zkrátka vědět proč jsem na hřišti a co na něm konám. Druhý zápas pak demonstroval, že tým již dokáže odehrát celý zápas v dobrém tempu a nasazení a vytvářet si sám kvalitní šance, ovšem pouze pokud se hráči zvládnou správně na utkání soustředit a nebudou se bát utkání rozhodnout svojí odvahou a osvojenými dovednostmi."