Osm statečných kluků a dvě děvčata se v sobotu vydali na turnaj Austerlitz cup do nedalekého Slavkova u Brna. Tam se sjelo celkem 10 družstev přípravky z různých koutů Moravy. Týmy byly rozděleny do dvou skupin "A" a "B". Náš tým Židenic byl naslosován do skupiny "A", ve které soupeřil proti domácím Slakov Red, dále Hornets Yellow, Strážnice a Tatran Litovel. Ve druhé skupině proti sobě hrály týmy Slavkov Black, Hornets Black, Uherský Brod, Aligators a TROOPERS.

Nejdříve židenická přípravka nastoupila proti domácímu celku Slavkov. Zde Židenice zahájily cestu za úspěchem, když v prvním zápase uspěly s čistým kontem a svého soupeře porazily 5:0. Ve druhém utkání se proti Drakům postavil Tatran Litovel. Ten našim mladým hráčům a hráčkám ukázal, že cesta nebude jednoduchá. Pět branek tentokrát padlo do brány brněnského celku a Litovel si připsala vítězství. Ve druhém zápase turnaje tak Židenice padly 1:5 a zažily první prohru. 

Porážka je však nikterak nezaskočila a do dalšího zápasu vletěly děti opět plné elánu, nadšení a odhodlání. Utkaly se proti brněnským Hornets. S těmi také neměly úplně jednoduchou práci, ale zápas k vítěztví dotáhly. Ve třetím utkání tak braly druhé vítězství na turnaji po výhře 6:3. Posledním soupeřem byla Strážnice. Na tu se židenická přípravka pořádně připravila a dokázala i v tomto klání zvítězit. Opět celkem jednoznačně 7:0.

Poté následovala již vyřazovací fáze. V play-off nejdříve kluci a holky nastoupili proti Hornets Black, tedy proti týmu, který na turnaji hrál ve druhé skupině. Ani s tímto družstvem neměli Draci problém a pokračovali na vítězné vlně. Tato výhra jim zajistila místo v semifinále, kde se potkali také z druhým týmem Slavkova, rovněž ze skupiny "B", který navíc tuto skupinu ovládl po základní části. Opět si šly Židenice nekompromisně pro medaili a vítězstvím v tomto utkání si zajistily finále! 

V samotném finále narazila přípravka na soupeře, se kterým jako jediným poznala chuť porážky. Soupeři se i tentokrát dařilo a naše děti nenašly na Litovel recept ani tentokrát. Finálové utkání tak dopadlo lépe pro soupeře. Přesto si ale židenické družstvo pro medaili došlo, a to pro stříbrnou za krásné druhé místo.

Ze sedmi utkání dokázaly Židenice hned pětkrát zvítězit a tak zaslouženě odjely s medailemi na krku a pohárem k tomu. Velkou pochvalu posíláme také Nikči Pustinové, která byla zvolena nejlepší hráčkou svého týmu. Klukům i holkám za tento úspěch moc gratulujeme a přejeme spoustu štěstí na dalších turnajích.

Komentář trenérky přípravky Šárky Staré:

"Na sobotní turnaj do Slavkova bylo nominováno 7 kluků z přípravky, 2 elévky a bratři Jimramovští z kroužku na ZŠ Vedlejší. Erik Rychlý se kvůli nemoci nemohl turnaje zúčastnit, takže dětí bylo akorát 9+1. Kromě Jimramovských další sourozeneckou dvojici tvořili Niki a Maty Pustinovi. V brance začal Luky Jimramovský, který je věkem sice ještě minipřípravkář, ale chytal výborně. Na 3. zápas Lukyho vystřídal Maty, také minipřípravkář, aby si Luky mohl zahrát i v poli. Zbytek turnaje odchytal zase Luky a vychytal dvě nuly. Oba kluci věkově minipřípravka mile překvapili, oba dva dali v poli gól a soupeřů se vůbec nebáli. Mezi nejlepší střelce patřili Martin a Nikča. Nikča byla vyhlášena nejlepší hráčkou týmu. Další góly vstřelili Pokec, Víťa R. a Adam, ale i další kluci. Celkem jsme dali 24 gólů a všichni z toho měli velkou radost. Největší pochvala patří dětem za semifinále se Slavkovem Red, kdy jsme v poločase prohrávali 0:2 a děti to nevzdaly a zápas otočily a vyhrály. Naším jediným přemožitelem byli Kapři z Litovle, kteří nás porazili ve skupině a i ve finále, ale my ještě vyrosteme a potrénujeme a příště je třeba porazíme."