Skupina Draků a Dračic z přípravky se utkala se svými soupeři v nedalekých Křenovicích. Turnaj to byl velice náročný, protože elévky čekalo pět utkán, týmy přípravek čtyři. Ani jedno utkání nebylo jednoduché. Určitě nám tady roste spoustu mladých a nadějných florbalistů. 

"V sobotu hned po židenickém plese se dopoledne v Křenovicích odehrál další turnaj ligy přípravek. Na turnaji si zahrála tři židenická družstva. Tým Pink poměřil síly s TROOPERS, dvěma týmy Aligators a Slavkovem. I přesto, že děti hrály výborně, a to zejména v prvním a posledním zápase, výsledkově se jim moc nedařilo. Za skvělý výkon musíme pochválit Víťu Pokorného, který odchytal poslední zápas.

Týmy Girls a Black se na druhém hřišti potkaly s TROOPERS, Aligators a týmem složeným ze Slavkova a Holubic . Na tomto hřišti dominovalo naše družstvo Black. I když bylo věkově nejmenší, dokázalo porazit všechny své soupeře, včetně našich elévek, a to poměrně vysoko. Naše elévky také odehrály povedený turnaj, bylo krásně vidět, jak se od začátku sezóny zlepšily. Židenické derby sice prohrály, to ale nemění nic na tom, že to byl velmi dobrý zápas," okomentovala turnaj přípravkářů a elévek trenérka Anna Klvačová.

Taktéž nesmíme zapomenout ani na nejmladší hráče a hráčky s drakem na drese. Minipřípravka se vydala na svoje zápasy na Lesnou. Pro některé to byl vůbec první turnaj a s tím je spojena spousta nezapomenutelných zážitků.

"V neděli 12.2. se nejmenší Draci z minipřípravky zúčastnili turnaje na hale na Lesné. Dopoledního turnaje se zúčastnilo 8 dětí a pro některé z nich to byl první turnaj vůbec. V prvním zápase proti Hattricku šel do branky Míša K., který předvedl vynikající výkon a vychytal nulu. Klukům se v útoku dařilo dávat góly, takže měli všichni radost. Ve druhém zápase jsme svedli vyrovnanou bitvu s TROOPERS a abych řekla pravdu tak nevím, kdo zápas vyhrál nebo zda to byla remíza. V třetím zápase jsme se utkali s dalším týmem TROOPERS a bylo vidět, že kluci se zlepšují a nebojí se rozběhnout a zakončit. Když jsem řekla klukům, že to byl poslední zápas, tak Víťa a Marvin, kteří měli jet domů na oběd, řekli, že chtějí zůstat i na druhý turnaj, takže nás bylo i na druhý turnaj 8. První zápas byl proti dalšímu týmu TROOPERS. Míša dal v předchozích zápasech 3 góly, tak řekl, že půjde znovu chytat. Byla to opět bitva o míček jak se patří. Na další zápas proti Bulldogs byli kluci nažhavení, protože naposledy prohráli a teď chtěli vyhrát. Měli jsme sice míček na florbalkách, ale dlouho se nám nedařilo dát gól. Po závěrečném hvizdu rozhodčího vypukl jásot na naší střídačce, že jsme Buldoky porazili. Poslední zápas byl proti Hattricku, který měl opravdu malé děti. Naši výškovou výhodu se nám dařilo využívat a výhrou jsme zakončili turnaj. Doufám, že na další turnaj nebude tak velká marodka. Všem doporučuji zhlédnout nějaký turnaj minipřípravek, protože je to opravdu sranda a radost vidět rozzářené jásající děti s úsměvem od ucha k uchu křičící Góóól (bez ohledu do které branky spadl)," řekla o turnaji trenérka Šárka Stará.

Autor článku: Šimon Kuběna