V neděli 15. ledna se uskutečnil první turnaj přípravek. Na hale Kounicova nastoupily židenická družstva Blue, Black, a také děvčata nastupující v jihomoravské lize přípravek - elévky. Přečtěte si, jak úvodní turnaj hodnotily trenérky jednotlivých kategorií.

Komentář trenérky přípravky Šárky Staré

Děti jsme tentokrát nerozdělili na dva vyrovnané týmy, ale na na jeden tým zkušenějších a druhý tým začínajících hráčů. Zkušenější hráči se nezalekli žádného soupeře. Prezentovali se aktivní hrou a vstřelili spoustu gólů. Na postu brankáře se vystřídali Jonáš, Teo a Vašek, který vyzkoušel novou výstroj, kterou dostal od Ježíška. Ve druhém týmu byli 3 nováčci, pro které se jednalo o první turnaj. Všichni 3 (Víťa, Kristýnka a Teo) se soupeřů nebáli a zlepšovali se zápas od zápasu. Kristýnka se odvážila i na jeden zápas do branky, pětiletý Teo bojoval o každý míček a Víťu musím pochválit za jeho vnímání hry. Tento tým to měl těžké a všechny zápasy prohrál. Nejlepší a jediný kdo dával góly byl Martin Šíma. V brance se vystřídali Ella, Petr, Kristýnka a Martin. Martinovi to v posledním zápase v brance šlo, ačkoli jsme v něm na soupeře nestačili. Pro některé děti bylo náročné se celé odpoledne soustředit, takže jsme je museli z lavičky dost povzbuzovat, ale myslím že se každý něco nového přiučil a všichni se florbalem bavili.

Komentář trenérky elévek Natálie Janečkové

Elévky se také představily na prvním turnaji v novém roce. Pro holky to byl další turnaj po delší době a tak bylo potřeba si znovu říct, na co se chceme zaměřit. Momentálně je to nebojácnost hrát na míčku, pokud jej máme. Také být kreativní, čehož dosahujeme tak, že holkám na hřišti do jejich rozhodování nemluvíme. Do obrany poté chceme, aby byl každý soupeř obsazený - zde podporujeme komunikaci mezi holkami na hřišti, kdy si musí říct o volných hráčích. V této části hry se nám tolik nedařilo, ale zápas od zápasu bylo vidět zlepšení. Za zmínku stojí to, že holky mohly poměřit síly se zcela holčičím týmem, když se utkaly s elévkami se Znojma. Zápas byl vyrovnaný ale myslím si, že individuálně ho naše holky zvládly lépe. Za tento zápas jsem velmi ráda, protože zde můžeme ověřit naši práci mnohem lépe, než když hrajeme jen proti klukům.