Elévky se vydaly na dobrodružnou cestu do Dubňan. Hned po příjezdu do místní sportovní haly se musely hráčky rozehřát na první zápas proti TJ Sokol Horovany. Všechny elévky nechaly na hřišti svoje dračí srdce! Další dva zápasy byly proti týmům Red a White z hodonínského Očova. Poslední utkání odehrály proti domácímu celku - F.A.T.R. Dubňany Škorpioni. Židenické hráčky si bez pochyb tento turnaj užily a domů se vracely ve velké pohodě a s vědomím, že můžou být ještě lepší.

"V neděli odehrály svůj turnaj elévky v Dubňanech. Jelikož jsem na turnaji byla jako záskok a u této kategorie nepůsobím, nevěděla jsem, co přesně od holek očekávat, jak k utkáním přistoupí. Mile mě překvapilo, jak jsou holky samostatné. Před zápasy si tedy zorganizovaly společnou rozcvičku a ve zbylém čase rozchytávaly brankářku. Postupně se v bráně vystřídaly Áďa, Sabča a Kája. Před zápasy jsme si už jen zopakovaly principy, které chceme ve hře mít. To je aktivní hra, dopředu chci útočit a dávat góly, dozadu se vracím a pomáhám gólmanovi, pokud přijdeme o míček, všichni si obsazujeme volné soupeře a snažíme se míček získat zpět. Ve všech zápasech jsme ze začátku bojovaly s návraty, ale postupem času se to vždy zlepšilo. S dáváním gólů jsme určitě problém neměly a dokonce jsme mohly vidět náznaky spolupráce, kdy si holky několikrát krásně přihrály a vytvořily si tak mnoho střeleckých či gólových příležitostí. Já tedy neděli hodnotím pozitivně a těším se, až nám tyto šikovné holky dorostou do žákyň a budeme s nimi moci dál pracovat," řekla o turnaji trenérka v záskoku Natálie Janečková.

Poprvé v novém roce nazuly zápasové sálovky i děti z přípravky. Turnaj hodnotila trenérka Šárka Stará. "V neděli se 2 družstva přípravek zúčastnila turnaje, který pořádali Bulldogs na hale Sportpoint. Družstvo Black, za které hráli zkušenější kluci, postupně narazilo na soupeře Hornets, Hattrick, Gullivers a Bulldogs. Tým Pink, za který hráli Teo, Jáchym a Adam z minipřípravky, Eliška a Kristýnka a další kluci z přípravky, zápasili se stejnými kluby jen v jiném pořadí. Zápasy družstva Black byly ve vysokém tempu a padalo hodně gólů. První tři zápasy družstva Pink byly velmi vyrovnané. Gólů moc nepadalo, díky výbornému výkonu Jáchyma v brance. Jáchym chytl i nájezd, který byl proti nám nařízen za hru ve 4. Pro Jáchyma a Víťu R. to byl první ligový turnaj a mají pochvalu za to, jak to zvládali. Poslední zápas za Pink odchytal Míša H., který proti Bulldogs chyběl v poli. Bulldogs byli lepší a rychlejší a zaslouženě vyhráli. Všechny děti si turnaj užily, radovaly se ze vstřelených gólů a výher, nasbíraly spoustu zkušeností a všichni se těšíme na další turnaj."

Autor článku: Šimon Kuběna