Tatran Střešovice - K1 Florbal Židenice

Tři série čtvrtfinálových utkání jsou po čtyřech zápasech u konce, skončily jednoznačně ve prospěch favoritů. Ve dvojici Tatran – Židenice ale můžeme vidět velmi vyrovnaná utkání, což jenom potvrzuje to, že si Dračice nikdo nechtěl do prvních vyřazovacích bojů vybrat. Střešovice mohly v neděli využít svůj první mečbol a ukončit tak sérii. Cestu do semifinále, kam se dostaly naposledy před 15 lety, jim ale Brňanky zkomplikovaly, a sezóna se tak Dračicím prodlužuje.

V sobotním třetím utkání série se gólově prosadil jenom Tatran a zápas skončil 0:2. I přesto, že Střešovice přestřílely domácí poměrem 32:18, těsný výsledek Židenice udržely díky skvělému výkonu brankářky Lenky Remešové. Oba góly padly ve druhé třetině. První gól Dračice obdržely ve vlastní přesilovce, kde Vendula Beránková z rozehrávky v obranném rohu nahodila lob za domácí obranu a Lucie Želízková si úspěšně poradila se zakončením. U druhého gólu se prosadila domácí obranou nepohlídaná Veronika Kopecká, která dostala nahrávku zpoza brány do předbrankového prostoru a nemýlila se.

V nedělním utkání byly Židenice v situaci, kdy mohly hrát poslední zápas sezóny. Neměly co ztratit, byly pouhý krok od vyřazení, nezbývalo jim nic jiného než vyhrát. Toto utkání bylo v sérii gólově nejbohatší. Skóre zápasu otevřel Tatran, který už ve 12. minutě vedl 2:0 po střelách Nádeníkové a Prontekerové. Ke konci první třetiny bekhendem ze vzduchu prostřelila hostující obranu Natálie Janečková a snížila tak stav na 1:2. Na začátku druhé třetiny špatně dostoupená standardní situace ze strany domácích darovala Tatranu další gól a Pražanky už podruhé v utkání odskočily na dvoubrankový rozdíl, který si udržely po zbytek třetiny. V posledním dějství utkání vyškolila Eva Urbášková hostující gólmanku Drbalovou zpoza branky kolem tyčky. Druhý gól Židenic nabudil celý domácí tým a už chyběla jen jedna branka k dorovnání. Srovnat stav se povedlo Evě Filipové po krásném náběhu do předbrankového prostoru. V 55. minutě zavěsila pod víko takřka z nulového úhlu Babora Sedláčková a Brno se dostalo do vedení! O minutu později však Tatran dorovnal na 4:4, když Seemannová po výběhu od mantinelu našla Želízkovou na hranici velkého brankoviště a ta umístila balónek do brány po zemi k tyčce. Rozjeté Židenice ale jely dál a po pouhých 28 sekundách Lucie Romančáková poslala svůj tým opět do vedení! Po ukázkovém uvolnění Martiny Indrové na mantinelu skórovala přízemní střelou a Dračice byly zase o krok blíž k vítězství. Autorka posledního gólu však neukočírovala svoji florbalku a na poslední minutu třetí třetiny poslala domácí do oslabení. Vyloučení bylo nařízeno na pět minut za sekání, takže kdyby Tatran srovnal skóre, Židenice by hrály oslabení i v prodloužení. Nic takového se ale nekonalo a domácí si díky výhře 5:4 prodlužují sezónu.

Sníží Židenice stav na 3:2, nebo Tatran postoupí do semifinále? Držte našim ženám pěsti už dnes od 19:00! Utkání sledujte na platformě Českého florbalu nebo TVCOM.cz.

Soupisky týmů

K1 Florbal Židenice

Tatran Střešovice

Kde utkání sledovat

Textový přenos

Video přenos

Podpořte naše děvčata a fanděte alespoň na dálku! 

#FlorbalZidenice #KdeFlorbalZnamenaVice #FightLikeaDragon