Tatran Střešovice - K1 Florbal Židenice

Už tento víkend Dračice odjedou do Prahy, kde v prvním kole play-off vyzvou Tatran Střešovice. Budou se snažit navázat na úspěšný začátek play-off z minulého roku, kdy jej koronavirová krize utla po dvou vítězných zápasech proti Tigers. Jestli by ženy zvládly vyhrát 4 zápasy a postoupit tak do semifinále Extraligy žen, se už nedozvíme, ale důležité jsou teď nadcházející zápasy proti Tatranu. Židenice jdou do play-off ze 7. příčky a Tatran ze 4. Letošní los nadstavby se velmi podobal tomu loňskému. Dračice si pro jejich výkony a styl hry nechtěl žádný tým z první trojky vybrat, tudíž zbyly na střešovický Tatran. Oba vzájemné zápasy v základní části vyhrály Pražanky. První z nich se odehrál už na podzim, kde na domácí půdě Dračice obdržely hned dvakrát více branek než soupeř a podlehly vysoko 5:10. Ve druhém utkání ale nechtěly ponechat nic náhodě. Sice prohrály, ale pouze jednobrankovým rozdílem v poměru 1:2. 

Obzvlášť velký pozor by si měly Židenice dát na Kateřinu Seemanovou, která se po základní části umístila hned na 7. místě statistik Extraligy žen, a to se 41 body (22+19). Nedaleko za ní je na 11. místě i Veronika Kopecká s 37 body (20+17). Židenickým statistikám vede Lucie Romančáková s 27 body (16+11), jíž na záda dýchala Eva Urbášková s 21 kanadskými body (13+8).

Tatran během základní části vyhrál téměř všechny zápasy s celky, které se umístily hůře v tabulce, až na páté pražské Panterky, kterým v jednom z utkání podlehl 3:5. Soupeřům na prvních třech příčkách sebral body pouze v jednom zápase, a to proti Chodovu, kdy rozhodl až ve třetí třetině a vyhrál 6:4.

Židenice zažívaly velmi kolísavou sezónu. V základní hrací době remizovaly s Mladou Boleslaví nebo s Olomoucí, se kterou v druhém měření sil dokonce prohrály. Jeden bod jim sebral i poslední tým tabulky Bulldogs Brno, Židenice tak ovládly Brno až v prodloužení, ale další víkend na to málem sebraly body druhému Chodovu, kde se rozhodlo až v poslední pětiminutovce zápasu. Vysokou výhru si Židenice připsaly s pátými Panthers, které na domácí palubovce rozdrtily vysoko 10:3.

Základní část je ale minulostí. Do série s Tatranem vstupují Židenice jako outsider. Mohou jenom překvapit a přesně o to se pokusí v sobotu i neděli od 15:00 ve STODOLA Aréně. Sledujte a fanděte Dračicím přes vaše obrazovky na TVCOM.cz!

Soupisky týmů

K1 Florbal Židenice

Tatran Střešovice

Kde utkání sledovat

Sobotní textový přenos

  Sobotní video přenos

  Nedělní textový přenos

  Nedělní video přenos

  PROGRAM PLAY-OFF EXTRALIGY ŽEN

  Podpořte naše děvčata a fanděte alespoň na dálku! 

  #FlorbalZidenice #KdeFlorbalZnamenaVice #FightLikeaDragon