ŽENY | 1. a 2. utkání semifinále play-off 1. ligy žen

sobota 25. 3. 2023 ve 18:00 vs. Prague Tigers Nehvizdy; VUT CESA 1 Brno
neděle 26.3. 2023 v 17:00 vs. Prague Tigers Nehvizdy; ZŠ Nehvizdy

Dva vyhrané zápasy o uplynulém víkendu znamenají, že ženy nahlédnou do dalšího kola play-off první ligy žen. Semifinálovým soupeřem se staly Prague Tigers Nehvizdy, které ve svém čtvrtfinále porazily TJ Sokol Královské Vinohrady. První zápas semifinálové série se odehraje opět na VUT v Brně v sobotu 25. 3. v 18:00. V neděli 26. 3. v 17:00 se bude pokračovat druhým kolem na půdě soupeře v hale ZŠ Nehvizdy. Případné rozhodující třetí kolo bude opět hostit brněnské VUT na apríla, tedy 1. 4. od 18:00.

Prague Tigers Nehvizdy skončily po základní části těsně za lídrem soutěže Black Angels. Obsadily tedy druhou příčku s 61 body. Ve 20 zápasech byly úspěšné a jen čtyřikrát na svého soupeře nestačily. Poprvé v této sezoně je o body obral Florbal Ústí, později Florbal Chomutov, TJ Sokol Královské Vinohrady a naposledy Black Angels.

Za tým soupeře nastupuje stejně jako v Židenicích i několik hráček s extraligovou minulostí. Například Dominika Steinbachová, která oblékala dres Chodova, Herbadentu, či Startu98. Brankářka Karolína Červová byla dříve hráčkou FbŠ Bohemians a také Tigers Jižní Město. Nejvýraznější hráčkou týmu je Eliška Mrázková, která v základní části nasbírala úctyhodných 60 bodů (34+26).

Jak Dračice, tak Tigers se postupně probojovaly až do semifinále 1. ligy žen. Soupeř se stejně jako Židenice vyhnul prvnímu kolu a naskočil přímo do osmifinále, kde jednoznačně porazil TJ Sokol Nové Strašecí. Díky výhrám 11:1 a 10:4 si Nehvizdy zajistily postup do čtvrtfinále. Tam je čekal také vyrovnaný boj s celkem TJ Sokol Královské Vinohrady. Po těsných výsledcích 3:2 a 6:4 dokráčely Tigers až k semifinálovému boji proti Židenicím. 

Brněnské Dračice si v dosavadních kolech vedly podobně jako jejich soupeř. Nejdříve odehrály osmifinále proti IBK Hradec Králové, kde jednoznačně dominovaly a i přes horší herní projev porazily Hradec vysoko 11:3 a 5:0. Poté musely čekat na třetí rozhodující zápas mezi Aligators Šitbořice a TJ Znojmo LAUFEN CZ. Do čtvrtfinále se probojovalo Znojmo a i to Židenice dokázaly po napínavých bojích vyřadit. Po výhrách 6:2 a 4:2 si Dračice řekly o místo v semifinále play-off 1. ligy žen.

Přijďte se podívat, jak se bude Židenicím v další sérii dařit proti pražskému soupeři. My věříme, že se bude jednat o vyrovnané a napínavé souboje, které pro diváky budou atraktivní. Podpořte ženy v dalším kroku za jejich cílem a my se na vás budeme těšit v sobotu na VUT!

Soupisky týmů

K1 Florbal Židenice

Prague Tigers Nehvizdy

Výsledky a program

Kompletní výsledky čtvrtfinále play-off 1. ligy žen

Program play-off 1. ligy žen

Kde můžete zápasy sledovat?

Přenos - sobotní utkání (ideálně však osobně na VUT!)

Přenos - nedělní utkání