K1 Florbal Židenice vs. Bulldogs Brno - neděle 19. prosince, v 15:00 na nové MSH Vodova

Podruhé v tomto soutěžním ročníku na sebe narazí dva brněnské extraligové týmy. Dračice na své domácí půdě haly Vodova totiž přivítají Bulldogs Brno. Důležitost tohoto klání si uvědomují oba tábory, které budou chtít bezpodmínečně zvítězit. Do zápasu půjde jako papírový favorit tým Židenic, který v dosavadním průběhu Extraligy vybojoval 9 bodů a nachází se na průběžném 9. místě tabulky. Bulldogs sice nedávno zvítězily se Startem, ale přesto okupují poslední příčku se dvěma body. Staré známé pořekadlo ale říká, že derby nezná favorita. Stejně tak tomu bude i v tomto zápase. 

Není většího zápasu, než souboj o Brno. Velká rivalita, vyhrocené souboje, spousta branek a vyloučení, bývalé hráčky Židenic nastupující v kádru Bulldogs. Tohle všechno bude k vidění v neděli 19. prosince na hale Vodova. A nejen to. Ve spolupráci s partnerem derby společností DakoSport jsme si pro vás připravili skvělou soutěž o běžky značky Sporten Favorit! Zapojit se do soutěže budete moci již několik dní před utkáním, samotný vrchol soutěže a předání výhry proběhne v první přestávce zápasu. Takže buďte ve střehu a nezapomeňte sledovat naše sociální sítě, kde se postupně dozvíte podrobné informace!

Zajímavosti

Jak již bylo zmíněno výše, brněnské derby bývá bohaté na zajímavé situace, vstřelené branky či vyloučení. Od sezony 2019/20, kdy hráčky Bulldogs postoupily do nejvyšší soutěže, padlo v pěti vzájemných extraligových zápasech 47 branek, průměrně tedy více než 9 tref do černého za utkání! V posledním vzájemném duelu na domácím hřišti Židenic padlo dokonce gólů 13, domácí hráčky tehdy v rámci 17. kola zvítězily vysoko 10:3. Kuriozitou byl zejména gól židenické stálice Martiny Valehrachové, která překonala brankářku Bulldogs stylovým odpalem z vlastní poloviny. Že se hráčky obou týmu nešetří, dokazuje počet trestných minut. 24 dvouminutových, jeden pětiminutový a také červená karta úrovně 2. Taková je bilance z uplynulých pěti vzájemných měření sil. Brněnská bitva bude mít speciální náboj také pro dvojici hráček Bulldogs Kristýnu Pospíšilovou a Noemi Knapovou, které v minulosti načaly svou extraligovou kariéru právě v růžovo-černé části Brna. Výborná atmosféra je dalším z důležitých součástí brněnských derby. V posledních třech zápasech, na které mohli dorazit fanoušci, přišlo průměrně 206 diváků, což je na extraligové poměry nadstandardní číslo. Brněnské derby patří mezi nejzajímavější zápasy Extraligy žen a výše uvedené informace to jen potvrzují. Tak si v neděli 19. prosince udělejte čas a dorazte na halu na Vodové ulici. Nudit se rozhodně nebudete! 

Poslední tři vzájemné zápasy:

2021/22, 6. kolo: Bulldogs Brno vs. K1 Florbal Židenice 2:7 (6. Dostálová, 37. Žáková - 12. Muselíková, 15. a 40. Fuchsová, 25. M. Jahodová, 31. Kasal, 34. Bílá, 60. Janečková)

2020/21, 17. kolo:  K1 Florbal Židenice vs. Bulldogs Brno 10:3 (4. Janečková, 5. M. Jahodová, 17. Valehrachová, 22. Dernerová, 28. Indrová, 30. B. Sedláčková, 33. a 35. Romančáková, 44. Drápalová, 55. Urbášková (v PH) - 33. M. Bašová, 38. Koláčková, 39. Dostálová)

2020/21, 7. kolo: Bulldogs Brno vs. K1 Florbal Židenice 2:3pp (26. a 60. Žáková - 20. M. Jahodová, 60. Pravcová, 64. Romančáková)

PARTNER UTKÁNÍ: DakoSport


Pravidla soutěže o běžky Sporten Favorit:

1) správně a co nejrychleji odpovězte na dvě otázky, které se objevily na klubovém Facebooku

2) přijďte na samotné derby na halu Vodova

3) před zápasem vyplňte do papírku u vstupu odpověď na 3. otázku

4) běžky vyhrává ten, kdo měl nejvíce správných odpovědí

5) v případě, že více soutěžících odpoví správně, rozhoduje o vítězi čas odpovědí - tzn. ten kdo odpověděl dříve, je zvýhodněn

Důležité informace k utkání - Covid opatření:

  • po celou dobu utkání mějte nasazený respirátor nebo obdobnou pokrývku úst!! Hlavní pořadatel bude tuto povinnost kontrolovat. 
  • u vstupu je nutné pořadatelům doložit jednu z podmínek:
    • certifikát o uskutečněném očkování u diváků 18+;
    • prodělání onemocnění covid-19, od kterého neuplynulo více než 180 dní;
    • PCR test s negativním výsledkem absolvovaný v posledních 72 hodinách u diváků ve věku 12-17 let;
  • diváci mladší 12 let se mohou účastnit bez omezení

Děkujeme, že se chováte zodpovědně a že dodržujete tato opatření!

#FlorbalZidenice #KdeFlorbalZnamenaVice #FightLikeaDragon