1.SC TEMPISH Vítkovice - K1 Florbal Židenice 19:1 (4:0, 8:0, 7:1)

Branky: 1., 40. a 52. Maroszová, 7., 51. a 55. Husková, 9. Ďuríková, 16., 34., 40. a 44. Ferenčíková, 21., 34. a 50. Buczek, 24. a 38. Seevaldová, 25. Cholinská, 49. Šebestová, 52. Feiková - 55. Fuchsová

Vyloučení: 0-0

Zásahy brankářek: Příleská 9 - Večeřová 26

V sobotu 15. ledna vyrazily Dračice do Ostravy, kde se utkaly s aktuálně prvním celkem extraligové tabulky. Vítkovice v dosavadním průběhu ztratily pouhý bod a v utkání byly jasným favoritem. Tuto roli začaly potvrzovat hned od úvodu, už v první minutě otevřela skóre Maroszová. Pět minut na to zvýšila na 2:0 Husková, kterou o chvíli později napodobila Ďuríková. Vítkovice si brzy vypracovaly pohodlný náskok, který jim dodal ještě větší chuť útočit. Poslední trefu v prvním dějství přidala Ferenčíková. Židenice doufaly, že ostravský gólostroj zastaví, opak byl však pravdou. Dvanáct vteřin po naskočení ze šaten skórovala Buczek, která odstartovala krutou dvacetiminutovku pro židenické. Vítkovice sázely jeden gól za druhým a v druhém dějství jich nasázely rovnou 8. Kromě Buczek se prosadily Cholinská, Seevaldová, Maroszová a hned třikrát Ferenčíková, která v utkání zapsala celkem 7 kanadských bodů. Ani ve třetí periodě neztratily Vítkovice chuť útočit a zatížily gólové konto dalšími sedmi góly. Čestnou židenickou trefu zaznamenala pět minut před koncem Viktorie Fuchsová, která bývalé židenické gólmance Příleské překazila čisté konto. Krutý výsledek pro židenické hráčky a pohodlná výhra pro Rytířky. Ty domácí utkání ovládly 19:1.

Dračice se musí z tohoto debaklu co nejdříve oklepat, už v sobotu je totiž čeká důležitý boj na půdě Bohemians.