Florbal pro nás v Židenicích znamená hodně. Je to vášeň, jsou to emoce, je to naše druhá rodina, náš život. Je to ale hlavně hra. Hra, kterou milujeme, hrajeme, přemýšlíme o ní a předáváme dál naše zkušenosti. Abychom se mohli posunout o další kus cesty vpřed, potřebovali jsme upravit směr jízdy. Stálo to spoustu času a úsilí, ale konečně jsme protrhli cílovou pásku. Představujeme novou klubovou vizi!

Novou vizi jsme rozdělili do čtyř hlavních pilířů

 1. Klubová komunita s rodinnou atmosférou
 2. Poctivá výchova mládeže
 3. Kvalitní klubové zázemí
 4. Sportovní posun ženských i mužských družstev

Klubová komunita s rodinnou atmosférou

Florbal Židenice je odjakživa rodinný klub a jinak tomu není ani v dlouhodobé vizi. Chápeme, že přesah sportu je mnohem širší, než samotné tréninky a zápasy. Proto klubová komunita žije mnoha volnočasovými a společenskými akcemi a setkáními, a především aktivním způsobem života. Naprosto klíčová je atmosféra, ve které členové působí. Proto pracujeme na tom, aby se všichni členové cítili v klubu příjemně. Věříme, že v takovém prostředí je bude sport nejen bavit, ale budou se i mnohem rychleji zlepšovat. Všichni zaměstnanci, trenéři, hráči a hráčky, rodiče a další členové Florbalu Židenice respektují nastavená pravidla a jednají v souladu s hodnotami klubu, jimiž jsou pokora, přátelství, radost, respekt a síla. Nadále chceme disponovat kompletní dívčí i chlapeckou strukturou, nabízet tak florbalové zážitky a aktivní prožití volného času co nejširšímu spektru zájemců a výrazně rozšiřovat členskou základnu. Naším cílem je výchova sportovce a budování elitních týmů, ale nejdůležitější pro nás vždy zůstává výchova slušného člověka.

Poctivá výchova mládeže

Dlouhodobým cílem klubu je vychovávat sportovce, kteří ctí zásady fair-play a mají zdravě soutěživého ducha. Soustředíme se nejen na rozvoj florbalových dovedností, ale také na výchovu sebevědomých osobností, přičemž stavíme na pracovitosti, zodpovědnosti a týmovém duchu. Chceme vychovávat sportovce, kteří se nebojí chybovat, riskovat a vzít odpovědnost na svá bedra. V mládežnických družstvech pro nás nejsou primárním měřítkem výsledky jednotlivých utkání, ale herní rozvoj a výchova hráčů. Součástí tohoto pilíře jsou další čtyři nové a velmi důležité projekty:

 • Sportovní koncepce - tedy to, co je naším cílem u mládeže a jak toho chceme dosáhnout. 
 • Skills - důležitá součást rozvoje individuálních schopností hráčů a hráček
 • Brankáři - systematická práce s gólmany na rozvoji jejich dovedností
 • Zdraví hráčů - našim cílem je předcházet zraněním. Pokud však ke zraněním dojde, jsme díky nové síti partnerů připraveni nabídnout svým členům nadstandardní péči.

  Kvalitní klubové zázemí

  Z dlouhodobého hlediska chceme rovněž stabilizovat a zlepšovat zázemí, podmínky pro zaměstnance, trenéry i hráče a nabízet členům co nejlepší a nejpřívětivější prostředí, ve kterém tráví svůj volný čas a trénují. Důležitým aspektem je rozvoj infrastruktury, přičemž vrcholem je projekt stavby sportovní haly (kanceláře, sklad, posilovna, fanshop, aj.) a také venkovní zázemí. Současné tréninkové a zápasové podmínky na více brněnských halách a tělocvičnách není pro organizaci naší velikosti vůbec ideální.

  Sportovní posun ženských i mužských družstev

  V ženské složce dlouhodobě patříme mezi extraligové týmy a do nejvyšší soutěže se chceme vrátit. Neusínáme na vavřínech, chceme úroveň ženského družstva posouvat a bojovat o nejvyšší příčky na tuzemské florbalové scéně. Pracujeme také na rozvoji mužské složky, kterou plánujeme poctivou prací vytáhnout do celostátních ligových soutěží. Dlouhodobým cílem je stavět dospělá družstva na vlastních odchovancích. 

  V následujících dnech vám na našich sociálních sítích jednotlivé pilíře včetně jejich ambasadorů ještě více přiblížíme, tak buďte ve střehu.

  Budoucnost Florbalu Židenice je růžová!

  #FlorbalZidenice #KdeFlorbalZnamenaVice #FightLikeaDragon